Proč máme kruhy pod očima?


Proč máme kruhy pod očima?
Proč máme kruhy pod očima?

Pro každou ženu jsou kruhy pod očima noční můrou. Těžko se jich zbavuje a to i s tou nejdražší kosmetikou. Spousta žen si myslí, že za kruhy pod očima může nedokonalá pleť a obličej. Často však může jít o problémy štítné žlázy nebo období menstruace. Co vše může kruhy pod očima způsobovat?

Nekvalitní spánek

Krátký a často přerušovaný spánek bývá nejčastější příčinou vzniku kruhů pod očima. Může za to kortizol, který se uvolní z nadledvinek a změní správnou rovnováhu soli uvnitř těla. Dochází k tomu, že tělo začne zadržovat větší množství vody, což se může projevit právě kruhy.

Alergie

Když na naše tělo působí alergeny, vzniká reakce, při níž dojde k vyplavení histaminů. Ty rovněž napomáhají k tomu, že se v těle zadržuje voda, a to zejména v okolí očí. Kruhy i otoky zmizí, když si vezmete antihistaminika.

Menstruační cyklus

V průběhu menstruace se naše tělo musí vyrovnávat s častějšími výkyvy nálad, nezvladatelnými chutěmi na všechno možné, ale zároveň také se zadržováním vody. Díky tomu v podstatě celé otékáme, což se samozřejmě projeví i na očích.


Slzy

Při pláči jsou slznými žlázami vyplavovány tekutiny z očí a i když se nám zdá, že je už vyplakáno vše, co tam bylo, stále v nich nějaké slzy zůstávají. Díky tomu jsou oči opuchlé, protože nějakou dobu trvá, než se žlázy rozdrážděné pláčem vrátí zpět k normálu.

Alkohol

U většiny alkoholiků je známo, že mají oteklý a zarudlý obličej. K tomu, aby vám obličej otekl a utvořily se nepěkné kruhy pod očima, stačí i několik skleniček alkoholu. Alkohol tělo dehydratuje a to pak začíná zadržovat vodu, což má za následek otékání.

Sůl

Konzumace velkého množství slaných jídel je stejně škodlivá, jako nedostatečný pitný režim. Příliš mnoho soli bude tělo odvodňovat a to tak získá pocit, že má vody nedostatek a začne si jí v těle hromadit. Výsledkem jsou opět nežádoucí otoky.

Nemoci

Pokud nás trápí nějaká nemoc, může se projevovat i v podobě oteklých očí a kruhů pod očima. Stává se to třeba u zvýšené funkce štítné žlázy, kdy tuk kolem očí zhoustne a tvoří se váčky pod očima. K dalším nemocem, jejichž signálem bývají nateklé oči může být onemocnění ledvin, srdce či jater. K těm se ale přidávají i otoky na dalších částech těla.

 1 komentář na Proč máme kruhy pod očima?

  1. Chlad na kruhy pod ocima velmi pomaha, a to z toho duvodu, ze jeho pusobenim se pokozka prokrvi . S timto snadnym resenim si vsak vystacite v pripade, ze vas kruhy pod ocima a vacky pod ocima trapi jednou za cas. Pokud s nimi bojujete delsi dobu, bude potreba zvazit vicero moznosti – navstevu lekare nevyjimaje.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..