Proč masírovat chodidla?


Proč masírovat chodidla?
Proč masírovat chodidla?

Existuje spousta důvodů, proč může být masáž chodidel prospěšná. Každý ví, že na chodidlech se nachází řada důležitých bodů a nervových zakončení, jež mají vliv na naše orgány a zároveň s tím správné fungování celého těla. Masáž chodidel může uvolnit psychické napětí a zcela uklidnit rozbouřené emoce. Čínská medicína tvrdí, že chodidlo je nejdůležitější částí těla. Proč masírovat chodidla?

Zlepšení cirkulace

Masáží si můžete zlepšit průtok krve a dokonce značně omezit příznaky premenstruačního syndromu. Namasírujte nejdříve jednu nohu a poté druhou. Vždy je lepší, když obě ruce masírují jednu nohu než každá ruka každou nohu zvlášť.

Kvalitnější spánek

Ideálním časem pro masírování chodidel je večer, když se osprchujete a chystáte se spát. Vezměte si příjemný olejíček, který běžně používáte a navnaďte před spaním své smysly. Když k tomu namasírujete i nárty, kotníky a vše ostatní, budete spát jako zabití.


Zbavte se úzkosti

Když už budete masírovat chodidla, nezapomeňte také na prsty. Jeden po druhém masírujte. Začněte u malíčku a skončete u palce. Každý prst promněte, zacvičte s ním a opatrně jej protáhněte. Na úzkost a napětí je tento typ masáže naprosto perfektní.

Úleva od bolesti

Uvolnění a pocit spokojenosti si zajistíte jen správnými doteky, a to jak pomocí prstů, tak dlaněmi či pěstí. Posaďte se do tureckého sedu, uchopte chodidlo do ruky a oběma palci přejíždějte směrem od paty nahoru. Zároveň s tím jemně promačkávejte body kolem paty, promněte svaly klenby a také zajeďte mezi prsty.

Relaxace

Způsob, jakým budete svá chodidla masírovat, záleží jen na vás. Můžete použít krouživé pohyby všech prstů, celých dlaní nebo jen palců. Když se necháte masírovat od partnera, klidně do toho může zapojit i lokty. Tento druh masáže by měl trvat maximálně 15 minut.

Masáž kamínky

Podobně jako stlačování bodů funguje Kneippův chodník. Ten se vyskytuje v saunách, wellness centrech a aquaparcích. Je to chodníček, tvořený oblázky či jinými druhy kamínků. Funguje tak, že po něm chodíte nejdříve v horké vodě a potom v ledové. Díky tomu jsou intenzívně masírovány téměř všechny reflexní zóny na chodidlech. Prospívá to nejen celému tělu, ale i vnitřním orgánům.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..