Proč mít cestovní pojištění na lyže?

Proč mít cestovní pojištění na lyže?

Proč mít cestovní pojištění na lyže?

Pokud se chystáte na zimní dovolenou za lyžováním, pak mějte na paměti, že Evropský průkaz zdravotního pojištění, což je ta modrá kartička, kterou každý dostává od své pojišťovny, není dostačující k tomu, aby za vás byla uhrazena kompletní zdravotní péče při pobytu v zahraničí. Když totiž vyrazíte třeba do Alp, vězte, že jsou tam většinou jen soukromí lékaři, zatímco vaše kartička zdravotní pojišťovny platí, pouze pokud jste ošetřeni v takovém zdravotnickém zařízení, které je financováno z veřejných zdrojů. Návštěva soukromého lékaře či kliniky nebude vaší zdravotní pojišťovnou zaplacena.

Modrá kartička v zahraničí

Obecně platí, že vám je zaručena stejná péče ve všech státech EU, jakou dostávají místní obyvatelé. V praxi to znamená, že když místní za ošetření neplatí, nemusíte jej platit ani vy. Pokud si však hradí nejen ošetření, ale i léky či pobyt v nemocničním zařízení, pak to samé platí i pro vás. To se může značně prodražit, neboť v zahraničí je lékařská péče až mnohonásobně dražší než v ČR.


Proč uzavřít cestovní pojištění?

Při svých cestách musíte myslet dopředu a vždy se připravit i na případný úraz či náhlou nemoc. Počítat je nutné i s možnou ztrátou zavazadel či škodou způsobenou třetí osobě. Přestože vám pojištění nezajistí, že se nic nestane, může pomoci po finanční ztrátě, k čemuž by vám modrá kartička nebyla nic platná.

Výhody cestovního pojištění

  • pokrytí nákladů za spoluúčast
  • pokrytí nákladů soukromého ošetření
  • poskytnutí asistenční služby
  • zajištění převozu zraněného pojištěnce zpět do České Republiky

Jestliže chcete mít na své dovolené jistotu, že je o vás dobře postaráno po všech stránkách, pak nezapomeňte ještě před cestou uzavřít cestovní pojištění. Není to žádná závratná suma, která by vás zruinovala, když to porovnáte s tím, kolik by vás případné lékařská péče v zahraničí mohla ve skutečnosti vyjít.

Výběr pojištění

Přestože máte na výběr z mnoha balíčků, vždy si důkladně rozmyslete, jaké pojištění se vám hodí. Rozdíl bude mezi pojištěním pro dovolenou s celou rodinou či zimní dovolenou za účelem lyžování v Alpách.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..