Prostěradla aneb bez nich by to v ložnici nešlo

Prostěradla aneb bez nich by to v ložnici nešlo

Každý jistě uzná, že pro příjemný spánek není důležité jen povlečení, ale také prostěradlo. To musí nejen barevně ladit s povlečením, vybavením ložnice či prostě jen korespondovat s naším vkusem, ale musí být také z příjemného, kvalitního a snadno udržovatelného materiálu s dlouhou životností a ve správném rozměru.

Nabídka barev prostěradel je široká

I když se setkáváme s širokou paletou barev, stále patří mezi nejpopulárnější bílá prostěradla a černá prostěradla. Zkrátka nadčasová, nestárnoucí klasika, která se hodí ke všemu. A ti odvážnější se pak pouštějí do barevného experimentování, které jim umožňuje bohatá nabídka různých barev a jejich odstínů. Nemusíme mít tedy jednu modrou, ale třeba světle, tmavě modrou, azurovou, tyrkysovou.

Výběr vhodného materiálu

Jen barva ovšem nestačí, důležitý je materiál, ze kterého je prostěradlo vyrobené, a gramáž materiálu. Čím vyšší gramáž, tím kvalitnější prostěradlo. Mezi nejžádanější prostěradla již dlouhou dobu patří froté a jersey. Froté prostěradla mají přednost v tom, že jsou velmi příjemná na dotek, hřejí, dobře sají a jsou pružná, proto se z nich vyrábí napínací prostěradla. Mají nespornou výhodu v tom, že na matraci pevně drží a nesklouzávají. Navíc se froté prostěradla velmi snadno udržují, je možné je prát při 40 ‒ 60 °C a nemusí se žehlit, což ocení nejedna pracovně vytížená hospodyňka.

Jersey prostěradla jsou druhou stálicí mezi prostěradly. Jedná se velmi kvalitní hladkou a jemnou pleteninu vyrobenou z bavlny, která si i po několikerém praní udrží svou barevnost. Podobně jako froté pruží, napnou se a přizpůsobí matraci. Po neklidné noci ho nemusíme mít skopané v nohách postele. A dalším bonusem je, že i u prostěradel z jersey můžeme nechat žehličku studenou. Můžeme též zvolit jiné materiály, a to klasická bavlněná plachtová, mikroflanelová a bambusová.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..