Půjčka s ručitelem: Jak funguje a jak o ni požádat?

<strong>Půjčka s ručitelem: Jak funguje a jak o ni požádat?</strong>

V případě, že sami nedosáhnete na půjčku, můžete zvážit půjčku s ručitelem. Nicméně vy i váš ručitel byste měli jasně vědět, jaké rizika jsou s tímto typem úvěru spojená. V následujícím článku se podíváme na to, jak podat žádost o půjčku s ručitelem a co vše je potřeba před samotným podáním žádosti zvážit.

Je-li pro vás obtížné získat osobní půjčku – například z důvodů špatné bonity nebo nemožnosti doložit pravidelný příjem, můžete se poohlédnout po půjčce s ručitelem, která vám umožní čerpání půjčky.

Půjčku s ručitelem můžete sjednat jak s běžnou bankou, tak s nebankovním poskytovatelem, který kromě půjčky s ručitelem nabízí i další nebankovní půjčky, jako je půjčka bez registru nebo půjčka bez příjmů apod.

Co je to půjčka s ručitelem?

V případě této půjčky se ručitel zavazuje, že půjčku splatí, pokud ji dlužník nebude moci splatit. Jedná se o půjčku dlužníka, ale ručitel je ze zákona povinen uhradit splátky a případné další poplatky, pokud dlužník smlouvu nedodrží.

Jak funguje půjčka s ručitelem?

Půjčka s ručitelem funguje podobně jako jiné půjčky. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že poskytovatel půjčky má záruku, že dostane splátku od vašeho ručitele, pokud vy – dlužník – nesplácíte půjčku.

Jako dlužník se také zavazujete, že půjčku budete splácet měsíčními splátkami po dohodnutou dobu. Pokud nejste schopni splácet, musí nastoupit ručitel a splátky uhradit – a to včetně případných poplatků. Vynecháte-li splátku nebo půjčku nesplácíte, může to mít negativní dopad na úvěrové skóre vás obou.

Poznámka: Jedná se o právně závaznou smlouvu pro dlužníka i ručitele – proto byste před jejím podpisem měli oba pečlivě zvážit pro i proti.

Jak podat žádost o půjčku s ručitelem?

V momentě, kdy naleznete osobu, která souhlasí, že se stane vaším ručitelem, měli byste při žádosti o půjčku zvážit následující skutečnosti:

  • Podívejte se na celkové náklady za dobu, kterou jste si zvolili ke splácení, včetně úrokových sazeb a poplatků, které se uvádějí jako roční procentní sazba nákladů nebo RPSN.
  • Ověřte si, zda jste vy i váš ručitel způsobilí. Před podáním žádosti si pečlivě přečtěte požadavky na půjčku, abyste snížili riziko jejího zamítnutí.
  • Ujistěte se, že je půjčka dostupná a že můžete pohodlně splácet každý měsíc.

Dále si připravte potřebné dokumenty, jako je například doklad totožnosti a doložení příjmu. Vy a ručitel budete požádáni o poskytnutí osobních a finančních údajů a věřitel provede kontrolu úvěruschopnosti a finanční dostupnosti.

Je pro vás půjčka s ručitelem vhodná?           

Půjčky s ručitelem jsou určeny osobám se špatnou úvěrovou historií nebo bez možnosti doložit příjmy, kteří by jinak mohli mít problém získat půjčku. Pokud vám již dříve byla půjčka zamítnuta, mohou být věřitelé ochotnější vám půjčit, pokud je vaše žádost posílena ručitelem se silnou bonitou.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..