Jak se obléknout podle typu postavy?

Jak se obléknout podle typu postavy?

Jak se obléknout podle typu postavy?

Správně zvolený oděv dokáže s vaší postavou hotové zázraky. Bez ohledu na to, jestli jdete do práce nebo na důležitou schůzku, vždy potřebujete vypadat co nejlépe. Chcete-li, aby vaše postava vyhlížela nejméně o dvě konfekční velikosti štíhleji, musíte se naučit nosit oblečení, které je pro vaši postavu vhodné. Není důležité, jestli řešíte úzký pas, silná stehna nebo široké boky, každou postavu lze vylepšit. Jak se obléknout podle typu postavy?

Diamant

Když nemáte výrazný pas, ale silné boky, k tomu hrudník i nohy útlejší než střed těla, pak musíte nechat vyniknout dekolt a nohy. Perfektní jsou pro tuto postavu tuniky, které zvýrazní prsa a pod nimi se rozšiřují. Vhodné jsou kalhoty s vysokým pasem a také pouzdrové sukně. Zapomeňte na těsná přiléhavá trička a bokové kalhoty.

Trojúhelník

Tady je horní polovina těla štíhlejší než dolní, boky širší a stehna silnější. Potřebujete zvýraznit dekolt a také úzký pas. Ideální je halenka nebo tričko s větším výstřihem a pokud možno nápadnější šperky (náhrdelníky), které přilákají pohled k hrudníku. Když si chcete vzít šaty, pak zvolte takové, jež se zužují pod prsy. Můžete nosit širší sukně a k nim upnutá trička. Naopak si nikdy neberte volnou blůzu či tričko, rovněž jsou nevhodné úzké kalhoty a sukně.


Obrácený trojúhelník

Tato postava se může chlubit úzkými boky, štíhlými stehny, ale zase má mohutnější horní polovinu těla. Pro vršek zapomeňte na výrazné vzory, ty si můžete obléknout v podobě sukní nebo kalhot. Halenku či tričko vybírejte s výstřihem do V, klidně i o něco hlubším, aby se prodloužil trup. Dokonalá bude volnější bílá halenka a k ní výrazná (pestrobarevná) pouzdrová sukně. Vyhněte se volánkům, krajkám, nabíraným rukávům a kulatým výstřihům.

Ovál

Typické jsou široké boky, mohutný hrudník, zcela nevýrazný pas, ale štíhlé nohy. Pro tento typ postavy se hodí volnější topy a tuniky, aby se zakryl silný vršek. Kalhoty nebo džíny kupte upnutější a sukně ve výrazných barvách i vzorech. Co se týká šatů, ty zvolte volnější.

Obdélník

Jestliže máte spíše chlapeckou postavu s nevýraznými boky i pasem, a k tomu malá prsa, pak je nutné zvolit takové oblečení, které na vaší postavě vytvoří náznak ženských křivek. Skvěle k tomu poslouží nabírané sukně s vysokým pasem a k ní pásek. Vršek by měl být upnutější. Zcela se vyhněte šatům, které nemají pas a pytlovým střihům.

Osmička

Máte hezký pas, ale trápí vás velké břicho a stehna? Pak zkuste nosit volná trička i halenky, které navíc přepásáte páskem, ale jen volně. Nezapomeňte na véčkové výstřihy, aby se zdůraznil dekolt. Vyhněte se upnutým vrškům.

Přesýpací hodiny

Štíhlá postava, útlý pas, velká prsa a širší boky. Pokud je to váš případ, pak jste šťastná žena, protože právě tak vypadá ideální ženská postava, kterou by chtěla každá z nás. Bohatě vám postačí zvýraznit trochu pas. S tím pomůžou, které můžou bez problému obepínat celou vaši postavu. Nehodí se nošení bokových kalhot a volného oblečení.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..