Seznamte se s druhy manipulační techniky, které vám usnadní práci nejen ve skladu


Seznamte se s druhy manipulační techniky, které vám usnadní práci nejen ve skladu
Seznamte se s druhy manipulační techniky, které vám usnadní práci nejen ve skladu

S manipulační technikou se setkáte především ve skladech čili ve výrobních podnicích. Právě v těchto společnostech umí pořádně usnadnit práci, což zaměstnanci ocení a koneckonců to ocení i zaměstnavatelé, jelikož práce opravdu odsýpá jedna radost. Pokud nyní žádáte o práci ve výrobním podniku nebo plánujete si vlastní výrobní podnik koupit, vyplatí se orientovat se trochu v manipulační technice. Proto si prozraďme několik základních druhů manipulační techniky.

Manipulační vozíky

Samotnou kategorií jsou manipulační vozíky, které jsou většinou vysokozdvižné nebo nízkozdvižné. Čelní vozíky jsou dnes opravdu skvělou pomocnou silou, která zastane kus práce. Pomáhá především při manipulaci s materiálem. Jelikož jsou už za ta léta jejich používání osvědčené, řadí se k vůbec nejrozšířenější využívané manipulační technice.

Například čelní vysokozdvižné vozíky se sedící obsluhou se navíc dělí, a to podle použitého pohonu, také podle typu konstrukce a mimo jiné i podle nosnosti nebo podle speciální doplňkové výbavy. Aktuálně se tak na trhu setkáte například s vozíky dieselovými, plynovými nebo s akumulátorovými vozíky, jež jsou řešením především pro provoz v uzavřených prostorech. Záleží vždy na typu podniku či provozovny, kdy například pro automobilový průmysl jsou vhodné automotive palety a speciální boxy.

Regálové zakladače

K další dnes velice využívané manipulační technice patří například regálové zakladače. Jsou určené především pro regálové sklady, kde mohou pomoct při ukládání beden, palet nebo kde pomohou při ručním kusovém odběru.

Takzvané regálové zakladače jsou určené především pro automatizaci skladových procesů. Umí se pohybovat v horizontálním směru po kolejové dráze, která je umístěná na podlaze nebo případně na stropě skladu.

Retraky

Dnes se využívají hojně také takzvané retraky, které jsou vysokozdvižnými vozíky s výsuvným zdvihacím zařízením. Své místo si najdou především na místech, kde je omezený prostor. U těchto typů vozíků je velice zajímavé to, že obsluha sedí bokem ke směru jízdy, což zaručuje dostatečně dobrý výhled při couvání.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..