Jak snížit spotřebu auta?

Jak snížit spotřebu auta?

Jak snížit spotřebu auta?

Máte neustále pocit, že má vaše auto až příliš velkou spotřebu? Zkuste několik triků, které mohou se snížením spotřeby vašeho automobilu aspoň trochu pomoci.

Snížení hmotnosti

Nemyslíme tím samozřejmě, že máte okamžitě začít s dietou, ale zkuste si čas od času uklidit celé auto. Odstraňte z kufru nepotřebné předměty, které se jen povalují, dělají nepořádek a zbytečně tak zatěžují auto. Při popojíždění po městě, kdy se často rozjíždíte a brzdíte, může i těch několik kil v podobě zbytečného harampádí uspořit trochu paliva.

Rychlost jízdy na delší trasy

Když cestujete po dálnici, naučte se jezdit přiměřenou rychlostí, aby nedocházelo k velkému úbytku paliva. Spotřeba se většinou zvyšuje již při rychlosti 130 km v hodině, oproti nižší rychlosti jakou je 110 km/hod. Čas, který strávíte pomalejší jízdou navíc, nebude o tolik delší, než když se poženete velkou rychlostí, navíc ušetříte palivo.


Úsporné pneumatiky

Patříte k řidičům, kteří často, ne-li pravidelně absolvují dlouhé trasy po dálnici? Pak popřemýšlejte o koupi pneumatik, které mají nízký valivý odpor.

Tempomat

Jestliže jste agresivnější druh řidiče, který ještě navíc mívá velmi těžkou nohu, zkuste se naučit spoléhat na tempomat, který jinak příliš často a zbytečně přidává plyn, když jedete po dálnici z kopce a také se pokouší udržovat stejnou rychlost, když stoupáte. Kdo je šetřivý řidič, nacvičí se při stoupání mírně zpomalit.

Dojíždějte na semafory s rozvahou

Chcete ještě na poslední chvíli projet semafory, ale najednou padne červená a vy zbytečně prudce brzdíte? Pak přestaňte nesmyslně akcelerovat, ještě předtím než semafor dojedete a raději i když svítí zelená, zkuste dojet rozvážně a zpomalit, ať nemusíte honem šlapat na brzdu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..