Jak správně vybrat dětské boty?


Jak správně vybrat dětské boty?
Jak správně vybrat dětské boty?

Správná obuv je pro dítě zcela nezbytná. Při nevhodném výběru může docházet ke zdravotním potížím. Proto je důležité, abyste obuv vybírali pečlivě. Na co nezapomenout?

Zhruba 30 procent prvňáčků nastupuje do školy s nějakou vadou, v dospělosti pak má s nohami problém asi 50% lidí. Ve většině případů je na vině špatně zvolená obuv v dětství.

Co je důležité?

Dítě potřebuje vhodnou obuv pro konkrétní druh činnosti. Musí mít jiné boty na sport, na delší výlety, do školy a další. Zásadní je umožnit svému potomkovi boty střídat.

Během jednoho roku by mělo mít dítě minimálně šest párů bot, které bude střídat.


  • Nezapomínejte na průběžnou kontrolu velikosti chodidel, protože u našich nejmenších se změní o dvě až tři čísla za rok.
  • Na koberci může být dítě bez bot, ale na tvrdší podlahy už potřebuje obuv.

Správný výběr obuvi

Při koupi přezůvek je nejdůležitější pevný opatek v patní části obuvi, zároveň musí být dostatek prostoru na prsty. Podešev nesmí klouzat a musí být vhodná na všechny podlahoviny, které se běžně používají. Důležitá je také tlumící vrstva, o kterou se postará vkládací stélka.

Sportovní boty

U tohoto druhu obuvi je rozhodující, zda jsou určeny pro venkovní či vnitřní použití. V případě pohybu uvnitř se vybírají tzv. sálovky. Hlavní je, aby byla chráněna před nárazy i možnými nerovnostmi povrchu. Samozřejmostí je tuhá, přiměřeně široká špička a také vnitřní textilní podšívka, která bude zabraňovat pocení.

Celoroční obuv na den

Dbejte na to, aby byla obuv vyrobena ze vzdušných, ale zároveň odolných materiálů a měla vyjímatelnou stélku. Zejména při použití do deště či sněhu je nezbytná membrána, jež odvádí vlhkost a zabraňuje proniknutí vody dovnitř.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..