Jak udržet máslo dlouho čerstvé?


Jak udržet máslo dlouho čerstvé?
Jak udržet máslo dlouho čerstvé?

Máslo používá většina z nás každý den. Často se stává, že jej jeden den použijeme, uložíme a za pár dní je na vyhození. Na co si dát pozor, aby máslo vydrželo co nejdéle čerstvé?

Obal

To nejlepší co můžete udělat, je nechat máslo v původním obalu ve kterém jste jej koupili. Ten však sám o sobě nestačí, proto je důležité vložit zabalené máslo do silného plastového sáčku a dobře uzavřít. Máslo tak nenatáhne ostatní pachy v lednici a déle si udrží svou typickou chuť i čerstvost. Kromě sáčku lze použít také dobře uzavíratelnou nádobu.

Mražení

Je zvykem, že když je v obchodě nějaká výprodejová akce, nakoupíte si máslo do zásoby, aby bylo k dispozici i tehdy, když není ve slevě. Samozřejmě, že nemůžete spotřebovat všechny najednou. V takovém případě přichází na řadu mrazák, do kterého máslo uložíte. Lepší je, když ho vložíte do zmrazovacího sáčku v původním obalu nebo uzavřete do mrazící dózy. V mrazáku můžete mít máslo uskladněné až po dobu 1 roku.


Místo v lednici

Pokud budete mít máslo jen tak v lednici pak je ideální, když jej dáte na druhou poličku shora. Rozhodně ho nedávejte do šuplíku k zelenině nebo do dvířek k vejcím.

Kvalita

Když budete máslo kupovat, vždy si nezapomeňte přečíst údaje na obalu. Opravdu kvalitní máslo, by mělo mít obsah mléčného tuku nejméně 82%. Obsah vody by neměl překročit 16%.

Máslo na váhu

Stejně jako za časů našich babiček, můžete i dnes koupit máslo na váhu. K jeho skladování je nejlepší použít hrnek, v němž budete máslo skladovat pod vodou. Voda bude máslo udržovat v chladu a zároveň zabrání vzdušnému kyslíku v negativních účincích.

Poslední a neméně důležité co je dobré si pamatovat, že když už máslo či spíše jeho obal jednou otevřete, je nutné, aby se spotřebovalo maximálně během 3 týdnů (samozřejmě s ohledem na datum spotřeby).

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..