Jak vydrží vybrané potraviny déle čerstvé?


Jak vydrží vybrané potraviny déle čerstvé?
Jak vydrží vybrané potraviny déle čerstvé?

Pokud rádi vaříte z čerstvých surovin a nebaví vás každý den běhat pro nové zásoby, pak zkuste několik triků, díky kterým vám již nakoupené ingredience vydrží čerstvé o něco déle.

Tvrdý sýr

Až budete ukládat do obalu tvrdý sýr, přidejte k němu malý kousek másla, díky tomu se sýr nevysuší.

Cibule

Cibuli nikdy neskladujte na stejném místě, jako máte brambory, velmi rychle by podlehla zkáze. Když jí nasoukáte do silonových punčochových kalhot, mezi jednotlivými cibulemi vždy uděláte uzlík a zavěsíte, může vám takto upravená cibule vydržet až 1 rok.


Jahody

Jakmile si koupíte čerstvé jahody, omyjte je hned ve vodě, do které dáte trochu octa. Jahody pak důkladně osušte. Nemusíte se octa bát, jahody po něm cítit nebudou, ale vydrží vám až 2 týdny, aniž by se některá z nich zkazila.

Hlávkový salát

Když si ho přinesete domů, položte na něj při ukládání papírový ubrousek, ten absorbuje přebytečnou vlhkost a salát nebude vadnout.

Sušené houby

Ideální je pro ně papírový sáček nebo sklenice, nikdy je neukládejte v dózách z umělé hmoty, protože houby v nich změknou a za čas zcela ztratí svou charakteristickou chuť.

Chřest

S ním můžete zacházet jako s květinami. Zařízněte mu stonky, vložte do sklenice či malé vázy s vodou a zakryjte ho sáčkem. Takto upravený vám vydrží v čerstvém stavu klidně i celý týden.

Banány

Mají tendenci rychle podléhat zkáze a od konců hnědnout, když jim však konce ovážete průsvitnou fólií, vydrží vám mnohem déle.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..