Proč jíst chilli papričky?


Proč jíst chilli papričky?
Proč jíst chilli papričky?

Řada lidí se chilli papričkám vyhýbá, neboť se bojí toho, že jsou pálivé. Což je škoda, protože mají na naše zdraví velmi pozitivní vliv. Kromě zdraví prospívají také naši kráse. Stačí, když do vhodného pokrmu přidáte jen trošku a uvidíte, že to udělá dobře nejen vám, ale i samotnému pokrmu.

Chilli papričky pomáhají se spoustou onemocnění, zároveň s tím nám mohou pomoci ke štíhlejší postavě a dodat mladistvější vzhled. Proč jíst chilli papričky?

Proteiny

Pro naše tělo jsou proteiny nezbytné, zejména u těch lidí, kteří nekonzumují žádné maso. Když si dáte fazole, které smícháte s chilli tak nahradíte chybějící maso a tím i bílkoviny (proteiny).

Železo

V chilli papričkách je vysoký podíl železa, díky tomu vám může jejich pravidelná konzumace pomoci tehdy, když trpíte chudokrevností.

Vláknina

Vedle proteinů je v chilli papričkách obsažená i velmi důležitá vláknina. Její zásluhou se cukr do těla vstřebává mnohem pomaleji, což z chilli papričky dělá výhodného spojence pro jedince, kteří se léčí s cukrovkou. Na regulaci množství inzulinu má vliv kapsaicin, jež chilli papričky obsahují.

Pleť

Obsažený kapsaicin může také pomoci se zvýšenou produkcí žaludečních šťáv, což zajistí rychlejší trávení a lepší čištění střev. To, že je trávení v pořádku poznáte na zlepšení stavu pleti a zubů.

Hubnutí

Papričky zrychlují vaši tělesnou teplotu a tím i metabolismus. Dobré je, když budete po dobu tří týdnů jíst jednu chilli papričku každý den a přispějete tak ke snížení své váhy.


Zlepšení nálady

Při konzumaci chilli je naším tělem vyprodukováno mnohem větší množství endorfinů, než když jíte běžný pokrm. Současně s tím se zvýší produkce serotoninu (hormonu štěstí) a vám se tak výrazně zlepší nálada a budete se cítit šťastní.

Detoxikace organismu

Pokud se chystáte na detoxikační očistnou kúru, pak na svůj jídelníček musíte přidat chilli papričky. Jsou totiž velmi bohaté na antioxidanty, které pomáhají tělu zbavit se škodlivých látek zcela přirozenou cestou.

Spánek

Kdo nechce mít zašedlou pleť a kruhy pod očima musí pravidelně kvalitně a dostatečně dlouho spát. S tím může pomoci chilli paprička. Podle některých odborníků se díky její pravidelné konzumaci kvalita spánku o hodně zlepší.

Snižování cholesterolu

Prevencí proti hromadění špatného cholesterolu v krvi může být konzumace chilli papriček. Ochrání vás tím také před kardiovaskulárním onemocněním. Zvýší se také schopnost rozpouštět v těle fibrin, který má na starost tvorbu krevních sraženin. Je známo, že v zemích, kde jsou chilli papričky součástí jídelníčku a pravidelně konzumovány se mnohem méně vyskytují infarkty, mrtvice i plicní embolie.

Omezte pocení

Když sníte pálivý pokrm, dojde k otevření kožních pórů. Sice se hodně rychle začnete potit, ale během několika minut se budete mnohem rychleji ochlazovat. Díky tomu se pak přestanete potit úplně. To je také důvod, proč jsou pálivější pokrmy oblíbené v tropických a subtropických oblastech.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..