Jak udržovat domácnost bez prachu?


Jak udržovat domácnost bez prachu?
Jak udržovat domácnost bez prachu?

Prach se nás všech drží, přestože s ním pravidelně svádíme urputný boj. Co všechno můžete udělat, abyste výskyt prachu ve své domácnosti co nejvíce minimalizovali?

Zapomeňte na suchý hadr

Pokud má být úklid, respektive stírání prachu účinné, vždy pracujte s navlhčeným hadrem. Co se týká počítačové klávesnice, televizní obrazovky a ostatní techniky, která je součástí vaší domácnosti je ideální použít vlhčené ubrousky. Ty nejen skvěle čistí, ale také vše provoní.

Záclony a závěsy

O tom, že textil je neuvěřitelný lapač prachu a ten se na něm usazuje opravdu intenzivně. To je důvod, proč byste měli záclony i závěsy prát pravidelně jednou za měsíc.


Čisté koberce jsou nutnost

Máte podlahy zakryté koberci nebo jste všude naaranžovali různé koberečky či běhouny? Tak či tak, luxování u vás musí být úkolem číslo 1. Je jasné, že nebudete vysávat každý den, ale aspoň jedenkrát za týden byste se mu měli věnovat.

Květiny potřebují péči

Podobně jako záclony se závěsy, i pokojové rostliny prach doslova nasávají. Jednou za čas je nezbytné jim dopřát očistnou sprchu, která je prachu hravě zbaví. Mějte na paměti, že jen čisté rostliny, mohou čistit vzduch na 100%.

Nehromaďte zbytečné drobnosti

Drobnosti (cetky) jsou pro většinu z nás nepostradatelné, zkrátka nám dělají radost a jen těžko se s nimi loučíme. Bohužel se právě na těchto cetkách usazují hromady prachu. Pokud je chcete mít, snažte se je aspoň umístit do skleněných vitrín, kde budou kryté. To samé platí i o knihách.

Malé vychytávky

  • Různé škvíry a malé otvory vyčistíte pomocí kosmetického štětce.
  • Na očištění zářivek použijte hadr, který namočíte v alkoholu.
  • Prachovku navlékněte na mop a přejeďte s ním občas stěny, na kterých se rovněž usazuje prach.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..