Babské rady – jak na bradavici?

Babské rady - jak na bradavici?

Babské rady – jak na bradavici?

Bradavice nejsou ve většině případů nebezpečné, proto není žádný problém, když se je pokusíte odstranit čistě přírodní cestou.

Česnek

Oloupejte stroužek česneku, nakrájejte na silnější plátky a jeden pak přiložte na bradavici, zalepte a sledujte, jestli se neobjeví alergická reakce. Pokud se tak nestane, nechte česnek působit několik hodin (klidně i přes noc). Bradavice by se měla sama odloupnout. Jestli je odolná, zkuste aplikovat česnek po několika dnech znovu.

Vlaštovičník

Použijte šťávu, kterou získáte ze stonku této léčivé rostlinky a několikrát za den s ní potřete místo postižené bradavicí. Kůže postupně zhnědne a zhruba po týdnu nám bradavice odpadne.


Banánová slupka

Slupku z banánu většinou hned vyhazujeme, ale pokud jde o bradavice, může být užitečná. Zkuste z ní kousíček odříznout, přiložit vnitřní stranou na bradavici, zalepit a nechat působit přes noc. Ráno hned slupku vyhoďte a vyměňte za čerstvý kousek. Tento léčebný postup opakujte tak dlouho, dokud bradavice zcela nezmizí.

Tea tree olejíček

Vezměte malý kousek vaty, nakapejte na něj několik kapek olejíčku, přiložte vatu na bradavici a zalepte. Nechte působit celou noc, následující ráno vatičku vyhoďte a nahraďte novou. Celý postup opakujte zhruba týden a měli byste mít od bradavice klid.

Alternativní řešení:

Jestliže nic nefunguje, měli byste zajít ke svému lékaři, který vám vystaví doporučení ke specialistovi (dermatolog). Ten s vámi bude konzultovat vhodnou léčbu. Možností je více. Jednou z nich je třeba kryoterapie, což je zmrazení pomocí tekutého dusíku.

Další je aplikace kyseliny salicylové, tou se bradavice pravidelně potírají. Výjimkou není ani chirurgický zákrok, kdy se bradavice odstraní. K tomu bývá přikročeno u těch pacientů, kteří mají větší rozsah bradavic.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..