Jak vyhrát boj s podzimní únavou?


Jak vyhrát boj s podzimní únavou?
Jak vyhrát boj s podzimní únavou?

Podzim se naplno projevil a nás přepadla typická a velmi nepříjemná únava. Můžeme na sobě pozorovat nedostatek energie, neustálou malátnost a nechuť cokoliv dělat. Zkuste několik dobře míněných rad, které vám mohou s podzimní únavou pomoci. Co může pomoci?

Pohyb je základ

Pravidelný pohyb, ať už jde o sport, chůzi a podobně, prospívá nejen tělu, ale také zlepšuje psychické rozpoložení. Snažte se denně vyšetřit trochu času, stačí třeba 30 minut a hýbat se. Nemusíte se nijak přepínat, bohatě si vystačíte s obyčejnou procházkou. Můžete zkusit i jízdu na kole.

Dopřejte tělu odpočinek

Únava se může ozvat kdykoliv a jakmile se tak stane, je důležité si odpočinout. Dobré je, když se naučíte chodit spát o 1 hodinu dříve, než jste zvyklí, vaše tělo vám poděkuje. Vyhýbejte se zbytečnému ponocování.


Začátek podzimu je čas, kdy se tělu nedostávají důležité vitaminy, navíc se organismus musí vyrovnat s minimálním příjmem slunečních paprsků. Jeden ze způsobů, jak předcházet špatné náladě a velké únavě je aspoň 8 hodin kvalitního spánku každý den.

Doplňte hořčík

Jestliže vás neustále trápí únava, jste v dlouhodobém stresu a máte problém vyrovnat se stresovými situacemi (ať už náhlými či trvalými), měli byste doplnit hořčík. Jeho nedostatek se může projevit nenápadně.

Objevuje se únava, podráždění, problémy se zažíváním a také svalové křeče. Ideální je, když ho budete přijímat ve stravě, případně zkuste ho jako doplněk stravy.

Jak funguje hořčík v našem těle

  • Podporuje správnou srdeční činnost.
  • Pomáhá s nevolnostmi a také svalovými křečemi během těhotenství.
  • Uvolňuje svalstvo (svaly) a podporuje správnou cirkulaci krve.
  • Podporuje tvorbu energie v těle.
  • Zlepšuje a zvyšuje hybnost a správné fungování střev.
  • Je nezbytný pro správné trávení.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..