Jak vyrobit domácí sprej pro ochranu před deštěm?

Jak vyrobit domácí sprej pro ochranu před deštěm?

Jak vyrobit domácí sprej pro ochranu před deštěm?

Podzimní počasí doprovází rok co rok deštivé dny a právě tehdy se hodí ochrana v podobě spreje, který udržuje boty i svršky v suchu. Nic není snazšího, než si takový unikátní sprej vyrobit doma. Je to perfektní ochrana proti vodním kapkám, která funguje stále a všude.

Výroba či spíše recept na přípravu takového spreje je naprosto jednoduchý a nenáročný, jak na práci, tak ingredience. Navíc je levný, takže nezatíží váš rozpočet.

Co budete na výrobu spreje proti dešti potřebovat?

  • 1 hrnek vody z kohoutku
  • Zhruba 5 g lanolínu

Vodu nalijete do malého kastrůlku, přidáte lanolin a necháte ho zcela rozpustit. Věřte, že to není jednoduché a bude to chvíli trvat, proto si nastavte jen mírný stupeň a čekejte, dokud nebude lanolín úplně rozpuštěný a nespojí se s vodou.


Důvodem rozpuštění je samozřejmě následná aplikace spreje pomocí rozprašovače. Ve chvíli, kdy se vám podaří po dlouhém čekání lanolín rozpustit, přelijte směs přes trychtýřek do malé nádobky, která má rozprašovač.

Kde se dá sprej vlastně použít?

Mějte na paměti, že s ohledem na použité ingredience, tedy voda s tukem, které jsou nepoddajné, se musí před každou aplikací vždy rozpustit nové suroviny a vyrobit čerstvý sprej, případně můžete tu směs, která vám zbyla znovu zahřát, aby se rozpustila a opětovně jí použít.

Nejideálnější použití je na obuv, tam jí zřejmě oceníte nejvíce, ale skvěle poslouží i na deštník a další doplňky, které se snadno a rychle namočí během deště. Samozřejmě, že se dá aplikovat i na svršky, jako kabáty či bundy, ale dejte pozor na to, z jakého materiálu vaše oblečení je. Vzhledem k tomu, že je sprej na mastné bázi, snadno se mohou na oblečení, které je choulostivější utvořit velmi nehezké skvrny.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..