Jak vyrobit gel na praní černého a barevného prádla?


Jak vyrobit gel na praní černého a barevného prádla?
Jak vyrobit gel na praní černého a barevného prádla?

Domácí výroba čisticích i pracích prostředků zažívá poslední dobou velký boom. Ostatně je to výhodné v tom, že aspoň víte, co jste na výrobu daného přípravku použili a vyhnete se tak případným alergickým reakcím.

Co budete na výrobu gelu potřebovat?

  • 5 litrů vody
  • 150 gramů práškové sody na praní
  • 150 – 200 gramů mýdla na praní prádla
  • 8 – 10 kapek stoprocentního éterického oleje (ideální je růže, levandule a podobně).

Vodu nalijte do velkého hrnce a přiveďte jí k varu. Opatrně do ní vhoďte nastrouhané mýdlo na praní a nechte ho zcela rozpustit (skvělé je použít jemné struhadlo, mýdlo se bude rozpouštět lépe). Jakmile je rozpuštěné, přisypte práškovou sodu na praní a míchejte.


Nakonec přilijte esenciální olej, čímž se gel úžasně provoní. Pokud chcete gel bez parfemace, můžete esenciální olej vynechat. Na trhu je nepřeberné množství olejů, my vybrali levanduli nebo růži, ale pokud máte nějaký oblíbený olej, použijte ho. Vše důkladně zamíchejte a nechte minimálně dvanáct hodin odstát.

Podle toho, kolik dáte do směsi sody na praní, se bude lišit hustota gelu, až vychladne. Jestliže se vám stane, že přidáte hodně sody a gel moc zhoustne, budete ho muset rozmixovat kuchyňským mixérem (šlehačem). Vzhledem k tomu, že v tomto gelu není žádná bělící složka, nedá se použít na bílé prádlo. Ovšem na barevné a černé je perfektní.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..