Jak na výrobu domácího výživného hnojiva?

Jak na výrobu domácího výživného hnojiva?

Jak na výrobu domácího výživného hnojiva?

Čas od času se stává, že jsou pokojové rostliny skleslé, takže potřebují výživné hnojivo. Na trhu sice seženete mnoho druhů hnojiv, ale není na škodu si vyrobit své vlastní. Bohatě vám k tomu postačí běžné ingredience, které máte v domácnosti.

Kávová sedlina

Sedlina nebo také lógr je bohatý na řadu látek, které pokojovým rostlinám velmi prospívají. Najdete v něm třeba dusík, fosfor, draslík a další. Lógr je perfektní pro hnojení růží, rododendronů, muškátů, azalek, hortenzií a oleandrů.


  • Nasbírejte si kávovou sedlinu do zásoby, poté ji rozhoďte na noviny, kde jí nechte vyschnout.
  • Takto usušený lógr nasypte kolem jednotlivých rostlin a poté jemně zapracujte do substrátu.
  • Na pokojové rostliny používejte 1 krát za 6 měsíců, což je maximum, zatímco na venkovní druhy se dá použít až 4x za rok.

Voda z vařených brambor

Také ji po uvaření brambor ve slupce vždy vylijete? Velká chyba, je to totiž vynikající zdroj vitaminů. Ty se uvolňují do vody v průběhu vaření, voda musí být neosolená. Bramborovou vodu nechte po uvaření vychladnout a poté použijte na zalévání pokojových i venkovních rostlin. Zalití postačí 1 krát za týden.

Banánová voda pomáhá

Slupky od banánů běžně vyhazujeme, ale dají se využít mnohem lépe. Rostlinám totiž dodají draslík, vápník a fosfor, zároveň s tím dokážou zvýšit odolnost každé rostliny před chorobami a škůdci.

  • Banánovou slupku dejte do uzavíratelné sklenice, zalijte studenou vodou, zavíčkujte a dejte stranou. Slupku musíte nechat dva dny louhovat.
  • Jakmile tuto banánovou bombu použijete na své pokojové rostliny, které jsou skleslé, uvidíte, že je to tzv. nakopne a všechny se znovu nabudí a vzpamatují.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..