6 potravin, které byste v mikrovlnné troubě nikdy neměli ohřívat


6 potravin, které byste v mikrovlnné troubě nikdy neměli ohřívat
6 potravin, které byste v mikrovlnné troubě nikdy neměli ohřívat

Mikrovlnná trouba, která byla poprvé vyvinuta ve 40. letech 20. století, je nyní jedním z hlavních kuchyňských spotřebičů v každé domácnosti. I když to znamená pohodlí při vaření a ohřívání, existují určité druhy potravin, které do mikrovlnné trouby rozhodně nepatří.

Vařená vejce

Když v mikrovlnné troubě ohřejete vařené vejce, hromadí se pára z molekul vody, což způsobí nárůst tlaku. Protože vejce mají tenkou membránu a skořápku, nejsou schopna udržet veškerý tlak, což může vést k výbuchu v mikrovlnné troubě, na talíři nebo dokonce i při kousnutí!

Mrkev

Ačkoli mrkev lze vařit a ohřívat v mikrovlnné troubě, může být potenciálně nebezpečná syrová mrkev, zejména ta, která má stále slupku. Pokud mrkev není řádně omyta a obsahuje zbytky nečistot, mohou minerály v půdě způsobit v mikrovlnné troubě jiskry. Pokud k němu dochází nepřetržitě, může dojít k vážnému poškození mikrovlnné trouby.


Zpracované maso

Nejprve zpracované maso není nejčerstvější z potravin, protože obsahuje vysoké množství soli, přísad, chemikálií a konzervantů. Ale když přidáte mikrovlnné záření k vašim oblíbeným masům a konzervám, vaše hladina cholesterolu se může zvýšit, což může vést k problémům se srdcem. Nejbezpečnějším způsobem, jak ohřát šunku a klobásy, je gril nebo varná deska.

Voda

Ohřev vody v mikrovlnné troubě se může zdát jako nejjednodušší. Studie však ukazují, že mnoho případů popálenin pochází z opaření vodou ohřáté v mikrovlnné troubě, zvláště když s ní manipulují děti. Elektromagnetické vlny v mikrovlnné troubě mohou způsobit přehřátí vody, což způsobí nestabilitu molekul vody a může způsobit intenzivní var.

Chilli papričky

Chilli papričky, zejména ty opravdu ostré, obsahují vysoké množství kapsaicinu, který může být docela hořlavý. Když je kapsaicin vystaven elektromagnetickým vlnám v mikrovlnné troubě, začne kouřit a může být náchylný k vzplanutí. Oheň a kouř, které se budou uvolňovat z mikrovlnné trouby, mohou způsobit podráždění pokožky a pocity pálení.

Rajčata a rajčatová omáčka

Stejně jako vařená vejce mohou rajčata způsobit  výbuch, když tráví příliš mnoho času v mikrovlnné troubě. Kvůli obsahu kapaliny v čerstvých rajčatech a těstovinové omáčce způsobuje nárůst tlaku, rozstříklá kapalina zanechá vaši mikrovlnnou troubu pokrytou červenými skvrnami.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..