Jak na bublinkové drinky z Prosecca?

Jak na bublinkové drinky z Prosecca?

Jak na bublinkové drinky z Prosecca?

Oblíbené italské šumivé víno má vynikající a zcela nezaměnitelnou chuť, proto jej většina lidí pije samostatně. Není však na škodu, když si z něj připravíte zajímavý a velmi lahodný bublinkový nápoj nebo spíše drink, který zpestří každou oslavu nebo třeba jen přátelské popíjení. Jak takové drinky připravit?

Prosecco se sorbetem

Pokud jde o sorbet, můžete použít kupovaný nebo ten, který si vyrobíte doma. Sklenku naplňte z poloviny Proseccem, přidejte kopeček jahodového sorbetu (vynikající je také broskvový nebo meruňkový) a ozdobte jahodou, kterou naříznete ke stopce a nasunete na okraj sklenky. Při servírování přiložte malou lžičku.


Prosecco s Grenadinou

Do sklenky dejte pár kostek ledu a nechte chvilku vychladit. Poté led vysypte a vlijte zhruba 1 až 1,5 centimetru Grenadiny. Vezměte lžíci a přes ni pak opatrně přilévejte Prosecco. Důležité je, aby sirup zůstal na dně. Ozdobte snítkou rozmarýnu a servírujte. Lžička není třeba, k zamíchání poslouží snítka a každý si tak může drink zamíchat podle svého.

Bezinky a Prosecco

Připravte si skleničky a do každé z nich nalijte 30 ml bezinkového sirupu, k tomu přilijte 50 ml perlivé vody bez příchuti a 125 ml Prosecca. Zamíchejte, přidejte několik kostek ledu, 2 až 3 lístky máty a měsíček a 2 dílky limetky.

Prosecco s Limoncellem

Skleničku vychlaďte pomocí ledu, poté vlijte 125 ml Prosecca, 40 ml Limoncella, vhoďte 3 až 4 čerstvé maliny, případně i kostku ledu a servírujte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.