Co navštívit v Českém Švýcarsku?

Co navštívit v Českém Švýcarsku?

Co navštívit v Českém Švýcarsku?

Oblíbený a turisty hodně vyhledávaný nároční park České Švýcarsko, leží mezi obcemi Hřensko a Chřibská okres Děčín. Patří mezi nejkrásnější parky v Evropě. Charakteristickým rysem jsou pro tento park pískovcové skály, které tvoří skalní městečka, jako Jetřichovice, Ostrov či Tichá. Oblastí protéká řeka Labe.

Tipy na výlet

  • nejznámějším místem Č. Švýcarska je bezesporu Pravčická brána, je to jeho symbol. Od 19. století je tato dominanta často vyhledávána i umělci, zejména pro krajináře a malíře je velkým lákadlem. Dno brány je široké celých 26,5 m, otvor měří 16 m – tento obří kolos leží v Jetřichovických stěnách zhruba 4 km od Hřenska.
  • v údolí řeky Kamenice určitě navštivte Dolský mlýn, nebo spíš jeho pozůstatky. Svého času sloužil k mletí pro obyvatele Kamenické Stráně a Vysoké Lípy. Když tehdy bývalo období splavu dřeva, musel vždy mlynář mlýn odstavit, dokud se všechno dřevo nesplavilo.
  • v lesích Tisé zas můžete zajít na Tiské stěny, kde se rozhodně musíte držet vyznačených cest, jsou to tzv. naučné stezky Malých a Velkých Tiských stěn. V místních labyrintech se můžete pohybovat jen s průvodcem, neboť je známo, že v 19. a 20. se stávalo, že se turisté a dobrodruzi v bludištích ztratili.
  • když už budete v blízkosti řeky Kamenice, určitě se podívejte na její tři soutěsky – Divoká, Tichá a Srbskokamenická. V jejich okolí se můžete plavit na loďkách za dohledu zkušeného převozníka.
  • z památek můžete navštívit zříceninu skalního hradu Falkeštejn, říká se mu také Sokolí hrad, pocházející z přelomu 13. a 14. století.
  • pokud si chcete užít nádherný výhled na východní území Českého Švýcarska, pak určitě navštivte Kostel Panny Marie Sněžné.
  • pohádkovou atmosféru zažijete při návštěvě Jeskyně Víl, překrásné ledové jeskyně, kde v rozsáhlých prostorách najdete každou zimu úžasnou ledovou výzdobu, která je překrásná svou jedinečností, neboť ze dna a stropu jeskyně vyrůstají závěsy z ledu, různé tvarované rampouchy mnoha velikostí a tvarů, a další různé útvary. Jeskyně je volně dostupná po celý rok. Na cestu si rozhodně přibalte čelovku se světlem.
  • výhled to 130 m hlubokého kaňonu Labe si vychutnáte na jedné z nejhezčích a nejstarších vyhlídek Belvedér.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..