Co je charakteristické pro antibiotika?

Co je charakteristické pro antibiotika?

Co je charakteristické pro antibiotika?

Spolu s bílými krvinkami pomáhají s likvidací bakterií v našem těle. Bohužel většina bakterií si na antibiotika brzy zvykne, přizpůsobí se jim a získají vůči nim odolnost. V tom případě pak musí lékař pro léčbu nemoci zvolit jiná antibiotika, či je různě zkombinovat.


  • Neustále se vyvíjejí nové druhy antibiotik, neboť ty staré ztrácí účinek.
  • Pokud už Vám lékař antibiotika předepíše, je nutné vždy dobrat celou dávku, neboť když je nedoberete, počet přeživších bakterií se zvýší a vy tak podporujete vznik bakteriálních kmenů, které budou odolné vůči antibiotikům.

Negativní vlastnosti

Na jedné straně nám sice pomáhají v boji proti nemoci, ale na té druhé likvidují i mikroby, které našemu tělu prospívají. Čímž dojde k porušení rovnováhy v těle a tím i narušení spolupráce velkého počtu mikroorganismů. Zničí se původní kmeny bakterií, antibiotika je prostě zahubí či oslabí, záhy nastoupí jiné kmeny, které mívají různé nežádoucí projevy, většinou bohužel negativní.

Projevy negativních vlastností

  • Svědění sliznic
  • Zažívací potíže
  • Problémy s trávením

Pamatujte si, že když budete užívat antibiotika příliš často, zbavíte se sice nežádoucích bakterií, ale také si výrazně oslabíte imunitu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.