Co pomáhá na kocovinu?


Co pomáhá na kocovinu?
Co pomáhá na kocovinu?

Žaludek jako na vodě, nepříjemná pachuť v ústech a bolest hlavy. To jsou průvodní jevy kocoviny, které většinou řešíme různými léky, ale zkusit můžete i přírodní cestu. Jestliže se během spánku Vaše tělo nestačí s dávkou alkoholu vypořádat, musíte mu pomoci.

  • Začnete tím, že pořádně vyvětráte.
  • Hned na to si dejte 500 ml čisté vody (nemusí být příliš studená), do které vymačkáte šťávu z 1 citronu.
  • Nakonec si dejte studenou sprchu, sice to pro Vás bude přímo děsivé, ale pomáhá to.

Nejlepšími bylinkami, které si s kocovinou dokážou poradit, jsou máta a heřmánek. Je dobré, když je máte doma v zásobě sušené.

  • Do hrnku dejte 1 polévkovou lžíci lístků máty a 1 lžíci květů heřmánku, zalijte 200 ml vroucí vody a nechte po dobu 15 minut vylouhovat, poté sceďte a popíjejte.

Heřmánek s mátou zklidní žaludek podrážděný alkoholem a zároveň utlumí bolest hlavy. Tento čaj ještě podpořte čajem ze sušené kopřivy, protože právě kopřiva dokáže vyplavit zbytkový alkohol z těla pryč. Klidně ji můžete zkombinovat s předchozími bylinkami a uvařit čaj ze všech tří druhů najednou.


  • Zkusit můžete také ingredience z jiných medicín, skvělý je čínský čaj Pchu – er, nejlépe zelený Šeng, nebo bílý Yüe gvang Bai.

Obklad na hlavu

Bolest hlavy sice zmírní dostatečný pitný režim, přesto je dobré ještě přidat obklady. Použijte lněný, nebo bavlněný hadr, či kapesník, namočte ve studené vodě, důkladně vyždímejte, poté ho ponořte do vinného octa, lehce vyždímejte, pak si lehněte i s obkladem na čele, který nechte působit 45 minut a popíjejte u toho čaj na kocovinu.

Strava při kocovině

Někdo si dává vydatný kuřecí vývar, ale většina to řeší česnečkou. Tělo je díky kocovině vyčerpané, takže česnečka mu bude vyhovovat lépe, udělejte jen jednoduchou.

  • 300 ml vody přiveďte k varu, přidejte 1/2 lžičky drceného kmínu a 1 nastrouhanou bramboru. V hrnku vyšlehejte 1 vejce, které přidejte do polévky 5 minut poté, co se polévka začne vařit. Nakonec rozmačkejte 4 – 5 oloupaných stroužků česneku a hoďte do polévky. Rychlá vyprošťovací česnečka je hotová.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..