Elektromotory s převody jako již nenahraditelné elektrické komponenty

Elektromotory s převody jako již nenahraditelné elektrické komponenty

Elektromotory jsou technologií, která propůjčila lidstvu neuvěřitelné množství možností, jakým směrem se nadále ubírat. A to především v tom smyslu, kdy elektromotory nabídly možnost řešení celé řady pohybových úloh, na které do nynějška řešení rozhodně nebylo.

O něco specifičtější než klasické elektromotory, jsou elektromotory s převodníky. Každý druh převodu má trošku jiné specifikace, a pochopitelně se tak hodí na odlišné potřeby. Každý z existujících elektromotorů na trhu ale má zajisté svoje zásadní využití.

Jak vůbec klasický elektromotor funguje?

Funkce elektromotoru je poměrně jednoduchá. Dělíme je na kartáčové a bezkartáčové. Kartáč v tomto případě není nic vnějšího, ale jedná se o komponentu uvnitř motoru jako takového. Jedna z indukčních komponent totiž vzdáleně připomíná štětiny kartáče, odkud právě toto jméno vzniklo.

Kvalitní elektrické motory Bühler fungují tak, že se uvnitř elektromotoru aktivuje indukční cívka. Do ní se návalem různého množství napětí hromadí energie, která následně přeroste v magnetickou sílu. Součástí motoru jsou ale i magnety opačného pólu. A všem je již určitě jasné, co se stane. Vzájemné odpuzování magnetů motor jednoduše roztočí.

Planetové převody pro dokonalý běh

Pokud bychom vyhledávali takové využití, kde potřebujeme vysoce efektivně přenášet točivý moment, ale zároveň chceme zachovat správné otáčky po celou dobu používání elektromotoru, tak zajisté budou nejlepší volbou planetové převodovky Bühler. Svoje jméno dostaly planetové převodovky od vnitřního uspořádání převodů. Na první pohled to totiž vypadá, že jednotlivé převodníky obíhají kolem hlavního kolesa jako po oběžných drahách planet. Od toho tak vzniká název planetové. Díky rychlému přechodu jednotlivých převodů jsou zároveň vhodné i do prostředí s výkyvy otáček.

Šnekové převodovky Bühler s výborným poměrem ceny a výkonu

Pokud bychom se naopak dívali především na velice dostupné a levné řešení, tak se pro nás stanou šnekové převodovky Bühler dokonalým adeptem. Teoreticky mívají problémy v prostředí, kde je potřeba dynamicky měnit otáčky často. Proto jsou vhodnější do stabilnějších systémů, kde se převádí jen jednou za čas. Hlavní výhodu mají ve stavbě pláště, který je velice jednoduchý a tím pádem i nenákladný.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..