Jak bojovat proti paradontóze?

Jak bojovat proti paradontóze?

Jak bojovat proti paradontóze?

Ve chvíli, kdy začnete při čištění zubů plivat krev, trpíte zřejmě paradontózou, jež vede ve většině případů až ke ztrátě zubů.

Co to je?

V počátku se jedná o zánět dásní, jež postupně prostupuje až do hloubky. Následně se objeví infekce, která obnaží krčky, pak se začnou zuby kývat a vypadají.

Co je důvod?

  • Nesprávný jídelníček
  • Porucha látkové výměny
  • Nedostatek vitaminu C a B5

Vedle ovoce, je možné vitamin C doplnit ve formě tablet. Stačí koupit céčko o síle 500 mg. Vitamin B5 můžete doplnit pomocí ovesných vloček, vlašských ořechů, droždí či pivovarských kvasnic.


Ošetření zubů

  • Čistěte je jemným kartáčkem (nejlepší by byl pro děti), aby se nepoškozovaly dásně
  • Místo pasty použijte domácí olej

Příprava zubního oleje

Připravte si nádobu, nejlépe skleněnou. 1/3 naplňte šalvějí a mátou peprnou, doplňte zbývající 2/3 panenským kokosovým olejem, zakryjte otvor plátnem a uložte na 3 týdny k odpočinku. Je nutno směs každý den promíchávat. Po třech týdnech nechte olej zahřát na 50°C, pak jej sceďte a uzavřete ve sklenici. Čistěte si jím zuby pravidelně každý den, ale zuby po čištění neproplachujte vodou.

Proti bolesti

Jestliže Vám běžné léky proti bolesti nepomáhají či nevyhovují, zkuste přírodní léčbu. V první řadě je tu hřebíček, která má antiseptické účinky, ale také skvěle pomáhá s úlevou od bolesti. Můžete buď hřebíček rozkousnout a nechat působit na bolavém místě, nebo pár hřebíčku zalít vroucí vodou a tou pak vyplachovat ústní dutinu, někdo odvar i pije. Zkusit lze i zázvor, který položíte na postižené místo, bolest by se měla zmírnit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.