Jak se sbalit minimalisticky – jde to?

Jak se sbalit minimalisticky – jde to?

Jak se sbalit minimalisticky – jde to?

Jestli máte s cestováním zkušenosti, rozhodně víte, že velký kufr může být na cestách často spíše na škodu než pro užitek. Vyzkoušejte proto minimalistické balení, ušetříte spoustu času, peněz a nebudete mít velkou zátěž.

Jak na to?

Základem je minimum oblečení, nejlépe volte od každého typu jeden kus prádla. Výhodou zde může být i multifunkční oblečení. S sebou vezměte jen jedny, maximálně dvoje boty, které opravdu využijete. Co se kosmetiky týče, zde lze velmi snadno omezit množství. Ideální možností je sdílet kosmetiku se spolucestovatelem. Pokud to lze, také berte pouze malá balení nezbytných věcí, případně můžete dokoupit až v cílové destinaci. Další starostí navíc bývá elektronika, odložte proto tato zařízení doma, s řadou věcí vám pomůže pouze mobil.

Výhody minimalistického balení

Obzvláště pokud letíte letadlem, bude se vám malé zavazadlo hodit. Pokud zvolíte příruční zavazadlo, můžete tím ušetřit peníze za letenku, snížíte čas potřebný pro odbavení a cestovní komfort bude vyšší. Nejužitečnější je tento styl balení při náročných dovolených, například turistické cestování mnoha městy nebo další aktivity, kdy by se každé kilo navíc akorát zbytečně proneslo. Jestliže tedy zvládnete vybrat pouze nutné minimum věcí, máte s vaším zavazadlem vyhráno.

Jak se sbalit minimalisticky – jde to?

Nevýhody

Samozřejmě malý objem věcí, které vezmete s sebou, přinese také určitá omezení a může snížit komfort. Je nutné počítat s tím, že pokud jedete na dlouhou dovolenou a oblečení máte samozřejmě jen pár kusů, pak budete muset prát. Zároveň je nevýhodou, že s omezeným počtem věcí, vás může zastihnout situace, na kterou nebudete dostatečně vybaveni, někdy je tak třeba improvizovat.


Důležité je zmínit, že byste měli dát přednost funkčností věcí před estetikou. Minimalistickým balením lze jistě ušetřit mnoho kilogramů na zádech, není však vhodné vyřazovat z batohu věci, které jsou opravdu důležité. Může se jednat o léky, či nějaké konkrétní důležité pomůcky.

Minimalismus je příjemnou změnou pro vaše cestování. Zpočátku nemusí být jednoduché přijít na to, co je opravdu nezbytné, časem a zkušenostmi však vše vyladíte podle svých potřeb.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..