Jak se stravovat během dne?


Jak se stravovat během dne?
Jak se stravovat během dne?

Nemusíte zrovna držet nějakou dietu, abyste si stanovili denní plán, při němž si jídlo správně rozložíte. To je velmi důležité, neboť tělo tak nebude mít potřebu si ho šetřit na později. Existuje 5 základních kroků, které vám v takovém plánu pomohou.

  1. Snídaněkaždý den začněte snídaní, nikdy jí nevynechejte. Snažte se vždy nasnídat do jedné hodiny od probuzení. Ke snídani si dejte kvalitní bílkoviny a sacharidy. Je dobré střídat slané a sladké snídaně, stejně jako teplé a studené. Základem je, aby snídaně byla pestrá, aby se vám některá z potravin nepřejedla, když budete stále jíst to samé. Nezapomeňte také na šálek teplého nápoje (zelená káva, bylinkový čaj).
  1. Dvě svačiny za den – dopolední i odpolední svačina jsou velmi důležité, proto je nevynechávejte. K svačině se hodí sezonní ovoce, nebo také ovocné smoothie, které obohatíte o semínka chia. Můžete si dát také proteinovou tyčinku. Svačina zasytí, osvěží a zažene případný hlad.
  1. Pitný režim – když nemá tělo dostatečný přísun tekutin, má často problémy s celulitidou, oteklými víčky, těžkýma nohama, a také odulým obličejem. To vše se děje proto, že tělo si schraňuje každou kapičku vody na později. Proto se snažte vypít minimálně 1,5 až 2 liry vody bez bublinek, která bude mít pokojovou teplotu. Můžete do ní přidat plátky citronu, mandarinku, grep či pomeranč, voda bude mít lepší chuť a ještě zafunguje detoxikačně. Dobré jsou také bylinkové čaje. Vyhněte se sladkým, perlivým, colovým nápojům a tvrdému alkoholu.
  1. Střídejte přílohy – většina lidí používá ke všemu brambory či knedlíky, příloh však můžete použít mnohem více. Máme tu rýži basmati, celozrnné těstoviny, kuskus, batáty či bulgur. Pokud si s jejich přípravou dáte záležet, pochutnáte si přímo báječně.
  1. Správný poměr potravin na talíři – zejména při obědě má být na talíři libové maso či ryby, čerstvá či tepelně upravená zelenina, sacharidová příloha. Snažte se nic z toho nevynechat, jinak nebudete přijímat dostatek energie a budou vás přepadat chutě na sladké. Nezapomeňte také na to, že byste měli večeřet nejlépe 3 až 4 hodiny před spaním, abyste nešli spát hladoví.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..