Jak uskutečnit sen o vlastním obchůdku či kavárně?


Jak uskutečnit sen o vlastním obchůdku či kavárně?

Útulný obchůdek s lákavou výlohou, originálními výrobky designově naaranžovanými nebo malá romantická kavárnička s vlastními lahodnými zákusky a příjemným posezením na dvorku v historickém centru města nemusí být navždy jen lákavým snem. Aby se stal skutečností, musíme vědět, co je všechno potřeba promyslet a zařídit a kdo nám s tím pomůže.

Zajímavé a cenově dostupné prostory

Někde na cestách přijde inspirace a nápad začít s vlastním podnikáním. Přinášet lidem radost v podobě originálních šperků, deníků, bytových doplňků či voňavé kávy s kouskem sladkého. Štěstí má ten, kdo vlastní nějaké prostory vhodné pro vybudování obchůdku nebo občerstvení. Ve většině případů však musí podnikatelé prostory pronajmout. Pokud si nevíte rady, obraťte se na realitní kancelář nebo dobrého realitního makléře.

Zákonné povinnosti

Před spuštěním podnikání je třeba splnit zákonné povinnosti a registrovat se na úřadech. Jde především o registraci u správce daně (finanční úřad), registraci na zdravotní pojišťovně a registraci na OSSZ. Osoby samostatně výdělečně činné se registrují na živnostenském úřadě. Přehled úřadů ve vašem místě podnikání a podrobnější informace o nich najdete třeba na portálu Inform Data.

Franšízing jako kompromis

Chcete podnikat v obchůdku nebo restauraci s větší jistotou a podporou? Bezpečnější formou podnikání je franšízing. Je vhodný pro start podnikání s mnohem menšími riziky. Podle výzkumů je po pěti letech podnikání úspěšných přes 90 % franšízantů, ale jen přes 20 % podnikatelů „na vlastní pěst“.  Poskytovatelé značky (franšízoři) nabízejí kromě svého know-how, ochranné známky, obchodního jména také bezprostřední podporu, osvědčené postupy a systémy v několika oblastech, např. v reklamě a marketingu.


Pomoc a rady na jednom místě

Začínající podnikatel musí splnit povinnosti vůči státu, potřebuje získat prostory, které je třeba stavebně upravit, finance na rozjezd a spoustu dalších věcí. K tomu je potřeba získat informace a pomoc od odborníků. Ty nejbližší úřady, realitní kanceláře, finanční poradce, stavební firmy a další můžete začít hledat v katalogu firem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákupKomentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..