Generace alfa nastupuje do škol


Generace alfa nastupuje do škol
Generace alfa nastupuje do škol

Děti generace alfa začaly přicházet na svět v roce 2010, v době, kdy byl na trh uveden první iPad. Lidé začali používat Instagram a různé aplikace. Pro děti je nonstop připojení k internetu a používání tabletů od nejútlejšího věku naprostou samozřejmostí. Nejsou výjimkou batolata, která ještě neumějí pořádně ani mluvit, hrající interaktivní hry pomocí prstíků přejíždějících po obrazovce.

Nová marketingová cílová skupina

Generace alfa vyrůstá a bude vyrůstat s chytrými telefony v ruce, používá tablety prakticky od narození, brzy budou běžné brýle virtuální reality. Sociální sítě jsou a budou naprostou samozřejmostí, většina sociálních kontaktů, včetně nákupů se bude odehrávat ve virtuální realitě. Z toho vyplývá, že život ve skutečném světě bude pro mnohé osamocenější a teplého lidského slova bude méně.


Screenageři přinášejí nové výzvy pro marketéry

Místo pomalu zažitého názvu teenageři jsou příslušníci přicházejících generací nazýváni  screenagery díky multiscreeningu (sledování dvou a více obrazovek najednou), který se projevuje souběžným sledováním různých médií. Např. při zhlédnutí reklamy v televizi si člověk hned hledá na internetu další informace. Cílem marketingu bude tyto činnosti co nejvíce zjednodušit a vzájemně propojit. Příslušníci generace alfa mají velmi vysoké nároky, které je těžké uspokojit. Pokud nedostanou to, co chtějí, půjdou jednoduše jinam.

Interakce nových rozměrů

Už nejmenší děti jsou zvyklé na interaktivitu a různá dotyková zařízení v zoologických zahradách, muzeích, nákupních centrech a jinde. Tomu se budou muset přizpůsobit i firmy. Některé velké značky už s tím začínají, zejména výrobci hraček. Mají své portály, kde si děti mohou hrát hry s oblíbenými postavičkami, např. My Little Pony, a získávají body. Česká televize propojuje dětské pořady na oblíbeném Déčku se stejnojmenným internetovým portálem se vzdělávacími i zábavnými programy. Chvályhodné je, že zároveň vede prostřednictvím her děti i ven, za poznáním přírody a historických památek.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..