Jak vyčistit odpad?

Jak vyčistit odpad?

Jak vyčistit odpad?

Ucpaný odpad je velmi nepříjemnou záležitostí, ať už v dřezu, vaně nebo umyvadle. Namotané vlasy, mastnota, usazeniny a různé další překážky mohou bránit odtoku vody. Dříve než zavoláte instalatéra, aby odtok uvolnil, zkuste některý z osvědčených triků, který by mohl odtékání vody znovu obnovit. Jak vyčistit odpad?

Jedlá soda a ocet

Tento recept fungoval již za našich babiček. Postup je zcela jednoduchý – do odpadu nasypte jedlou sodu, kterou v kuchyni běžně používáte a poté ji zalijte kuchyňským octem. Vznikne gejzír, jenž bude nejen podívanou pro vaše oko, ale hlavně účinným čistidlem odpadu. Pokud nemáte po ruce jedlou sodu, můžete to zkusit se samotným octem.

Režná nit

Silná režná nit, po případě velmi tenký provázek přivažte na sítko, které se zasouvá do odpadu, a nechte ji viset uvnitř. Nit bude fungovat jako záchytná síť, na kterou se budou namotávat různé nečistoty. Je schopna zadržet i kávovou sedlinu či mastnotu.

Gumový zvon

Zvon dokáže mechanickou cestou uvolnit zachycené nečistoty a odtok zprůchodnit. Bohužel často to dopadá tak, že se musí rozebrat celý sifon. Zkuste do odpadu nasypat prášek na praní, zalít horkou vodou a zašpuntovat. Nechte prášek chvíli působit, pak odšpuntujte a použijte zvon k uvolnění zanesené špíny.


Čističe odpadů

Jestliže nepomohl zvon, soda či ocet, pak zkuste některý z čističů odpadu, jež jsou k dostání na trhu. Sem patří například Krtek, kterého nasypete do odpadu, zalijete horkou vodou a necháte pracovat. Dokáže rozpustit v podstatě cokoliv – vlasy, mastnoty, kaly a další.

  • Kromě Krtka jsou v drogerii k dostání i další sypké prostředky a také tekuté. Tady můžeme jmenovat třeba Tiret.

Hydroxid sodný

Pro někoho obyčejný, ale velmi účinný louh umí s vaším odpadem hotové zázraky. Dbejte však na to, abyste při jeho použití měli gumové rukavice a pokud možno i brýle. Je to z toho důvodu, že by vás louh mohl popálit a narušit vaší kůži.

  • Nasypte louh do odpadu, opatrně zalijte horkou vodou a nechte působit. Počítejte s tím, že to bude hodně syčet a také neuvěřitelně páchnout. Odměnou vám bude protažený a naprosto čistý odpad.

Co nevylévat do odpadu?

To nejhorší co můžete udělat, je vylévat sypaný čaj nebo kávu do dřezu. Usazují se totiž v kolenech u sifonu a dělají velké problémy nejen s odtokem vody, ale i s jejich odstraněním. Dokážou odpad ucpat natolik, že je nezbytný zásah instalatéra.

  • Další, co do odpadu nepatří, je vosk. Stačí jen vyčistit svícen od vosku a máte o nepříjemnosti s odpadem postaráno.

Poznámka: chcete-li problémům s ucpaným odpadem předcházet, dávejte všude sítko, vše proplachujte horkou vodou a pravidelně provádějte octovou očistu odpadu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.