Jaké ořechy používáme na pečení nejraději?


Jaké ořechy používáme na pečení nejraději?

Mezi ořechy je symbolem podzimu a mnoha sladkostí lískový oříšek. Je velmi oblíbený nejen jako přísada do pečení, ale také jako ozdoba. Můžete s ním ozdobit cukroví, košíčky polité čokoládou, kde právě oříšek je tou třešničkou, která doplňuje ořechovou náplň a polevu. K jeho největším konkurentům patří vlašské ořechy a mandle. Dokážou spolu však fungovat skvěle a často tvoří výborný tým.

Lískové oříšky

Jsou považovány za nejzdravější druh ořechů v Evropě. Dříve, než je použijete k tepelné úpravě, jsou bohaté na vitamin E, vitaminy skupiny B, fosfor, hořčík a další. Vzhledem k tomu, že umí dodat spoustu energie, se jejich konzumace doporučuje při sportování. Jsou vhodnou prevencí ledvinových kamenů, pomáhají s hemoroidy a křečovými žílami.


  • Lepší jsou pražené, protože chutnají lépe a snadněji se tráví.
  • Jsou vhodné do dezertů, zmrzlin, kaší, salátů, různých ořechových směsí a dokonce z nich lze vyrobit ořechové mléko.

Mandle

Říká se o nich, že je to všelék, který by měl být součástí jídelníčku každé těhotné a kojící ženy, neboť obsahují látky, jež jsou důležité pro správný vývoj plodu i kojence. Fungují také jako prevence vzniku rakoviny. Mají pozitivní vliv na diabetes, cévy a srdce, zároveň nám usnadňují překonání stresu a také posilují nervy. Díky obsahu hořčíku, vápníku a dalších minerálů jsou dobré na zpevnění kostí a zubní skloviny a také pomáhají s růstem nehtů a vlasů.

  • Výborné jsou při přípravě moučníků a různého cukroví, také se dají konzumovat pražené jak nasladko tak naslano.
  • Mandlové mléko je oblíbené mezi vegany.

Vlašské ořechy

Jsou nadupané spoustou zdraví prospěšných látek. Obsahují rostlinné mastné kyseliny a steroly, vitamin E a B6, vlákninu, polyfenoly, hořčík, draslík, bílkoviny a mangan (právě mangan ve vlašském ořechu je prý dobrým pomocníkem pro neplodné páry). Výzkumy tvrdí, že ořechy dokážou snížit riziko infarktu zhruba o 50%, zároveň se jejich konzumací snižuje riziko cukrovky, rakoviny a ischemické choroby srdeční. Nezapomeňte však, že mají vysokou energetickou hodnotu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..