Lyžování s dětmi: Kde najdete ty nejlepší lyžařské školky a dětské skiparky?

Lyžování s dětmi: Kde najdete ty nejlepší lyžařské školky a dětské skiparky?


Při plánování zimní dovolené je nutné myslet i na ty nejmenší. Kde najdete bezpečné sjezdovky pro děti, kdo je naučí lyžovat a jak se zabaví, až budete trávit čas na lyžích či na snowboardu? Kvalitní zázemí pro perfektní lyžařskou dovolenou s dětmi dnes již poskytují nejen ta nejlepší alpská střediska, ale i mnoho českých ski areálů. Přinášíme vám přehled těch, které rozhodně stojí za to navštívit.

Ski areál Dolní Morava

Jednou z nejoblíbenějších destinací pro rodinnou dovolenou je Ski areál Dolní Morava, který na svazích Kralického Sněžníku nabízí návštěvníkům 8 různě dlouhých sjezdovek všech obtížností. Pro děti jsou zde připraveny speciální kurzy v lyžařské škole, zaplatit jim můžete buď skupinové lyžování spojené s animačními programy, nebo individuální výuku. Abyste nemuseli lyžařské kurzy řešit až na místě, můžete si navíc usnadnit život a rezervovat je online přímo na stránkách areálu Dolní Morava.

Na děti v areálu Dolní Morava navíc čeká také spousta zábavy. Ve ski parku Amálka, který najdete na dojezdu sjezdovky B, mohou trénovat své dovednosti, vyřádit se na dětském kolotoči nebo vyzkoušet slalom. K dispozici je také Baby ski park, který slouží pro výuku prvních krůčků na lyžích. Starší děti zaujme třeba rodinná Funline, což je zábavná sjezdovka s klopenkami a terénními vlnami zakončená tunelem. Když děti lyžování omrzí, můžete s nimi vyzkoušet i bobovou dráhu nebo večerní sáňkování na osvětlené trati.

Ski areál Bílá

V údolí řeky Bílá Ostravice se rozprostírá oblíbený Ski areál Bílá. Pro lyžaře je zde k dispozici více než 5,4 kilometrů upravených sjezdových tratí, které jsou určené jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. Nezapomínají tu ale ani na ty nejmenší, pro které je připravena výuka lyžování i snowboardingu již od 2 let.

Dětský lyžařský park Ski areálu Bílá je nejmodernější a nejvybavenější výukové hřiště na Moravě. Instruktoři se zde soustředí především na bezpečnost, nemusíte se proto o své ratolesti strachovat. Park najdete na jižní straně areálu, kde jsou dětem k dispozici dva pojízdné koberce, provazový a talířový vlek, ale i spousta zajímavých atrakcí. K těm patří třeba kolotoč na sněhu, trampolína a houpačky, pohádkové postavičky nebo různé podjezdy.

Ski areál Špindlerův Mlýn

Lyžařské středisko ve Špindlerově Mlýně patří mezi českými lyžaři k nejvyhledávanějším destinacím. Milovníkům zimních sportů dohromady nabízí více než 27 kilometrů sjezdovek, kde se mimo jiné každoročně pořádají také různé mezinárodní sportovní události. Je to ale také ideální místo pro rodinné dovolené, najdete zde totiž hned tři dětské ski parky.

Prvním z nich je dětský ski park U Hromovky, který najdete naproti parkovišti P2. Tento areál je zcela oddělený od veřejných sjezdových tratí a jeho povrch je denně upravován. Dětem nabízí lyžařskou a snowboardovou výuku pod dohledem odborníka. Techniku si zde mohou zdokonalit díky doprovodným programům a různým soutěžím a své pokroky zaznamenat do lyžařského deníčku.

Oblíbený je také dětský SKI & FUN Park Svatý Petr. Pro nejmenší je zde připraven třeba 27 metrů dlouhý pojízdný koberec, skimaskyáda, zábavné soutěže o ceny, ale i snowtubing. Tento areál je navíc umístěn přímo u dolní stanice lanovky, rodiče tak mohou v klidu lyžovat a zároveň budou mít přehled o svých ratolestech. Pod patronací Mezinárodní lyžařské federace funguje FIS SnowKidz Park, který nabízí kvalitní výuku a všechny nezbytné pomůcky pro začínající malé lyžaře.

Ski areál Klínovec

120 kilometrů od Prahy se nachází Ski areál Klínovec, největší lyžařské středisko Krušných hor. Díky propojení s areálem Boží dar si tam můžete zajezdit dohromady na více než třiceti kilometrech skvěle upravených sjezdovek. Kromě toho tam najdete také dva dětské parky. Ten první se nachází u spodní stanice lanovky Prima Express, druhý je vedle nástupní stanice na lanovku Dámská.

Dohromady tyto dětské ski parky disponují třemi posuvnými pásy, některé z nich jsou dokonce delší než 100 metrů. Také zde najdete různé atrakce s pohádkovými figurkami a novou hernu, kde se děti mohou ohřát. V obou parcích navíc působí lyžařská škola, která nabízí různé lyžařské a snowboardové kurzy pro nejmenší. Po výuce si děti mohou do sytosti užít i jízdu na sáňkách a bobech.

Skiareál Herlíkovice-Bubákov

Toto lyžařské středisko vzniklo spojením dvou menších samostatných areálů Herlíkovice a Bubákov. Celková délka sjezdovek činí více než 12 kilometrů, dominuje zde modrá trať s názvem „Vyhlídková“, která měří 2 800 metrů. Pro děti je k dispozici ski park, který nabízí skupinovou či individuální výuku lyžování v prostoru zcela odděleném od lyžařských tratí.

Dětský ski park nabízí velké množství kvalitního vybavení včetně dvou lanových vleků, pojízdného pásu a dalších pomůcek. Děti se mohou vyřádit na lyžařském kolotoči, užít si dětský pohádkový slalom a vyzkoušet různé figury a kužely. Instruktoři pořádají také spoustu soutěží a závodů, po lyžování pak děti mohou navštívit dětský koutek s vyhřívanou hernou.

Další zajímavé ski parky

Dětské ski parky a lyžařské školy jsou dnes již součástí velkého množství českých lyžařských areálů. Za zmínku stojí například výukový park Médi Kubíka s lyžařskou školou ve ski areálu Frymburk. Vhodným místem pro zimní dovolenou s dětmi je i lyžařské centrum v Jeseníkách nebo třeba Ski areál Lipno, kde najdete hned tři druhy vyhrazených zón pro vaše ratolesti. Další informace o jednotlivých areálech a jejich vybavení si můžete přečíst na stránce NaSvah.cz.

Chtěli byste na horách letos vyzkoušet něco nového? Kupte dětem snowboardový set nebo si vezměte na hory sněžnice.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.