Umění úklidu, kterým nestrávíte celý den

Umění úklidu, kterým nestrávíte celý den

Umění úklidu, kterým nestrávíte celý den

Známe to všichni, kolotoč v práci a druhá směna doma. Jak na úklid domácnosti, tak abyste jím nestrávili celý den? Představíme si metodu, která vám ulehčí život.

Jak to všechno začalo?

Model, o kterém bude řeč, je FlyLady. Marla Cilley, které můžeme poděkovat za tento chytrý způsob trvalého úklidu vaší domácnosti, je zaměstnanou mámou. Přestalo ji bavit trávit všechen volný čas úklidem, a tak začala přemýšlet, jak si lépe zorganizovat čas a minimalizovat dobu s hadrem v ruce. Výsledek a návod zapsala do blogu flylady.net, pokud vám nevadí angličtina – máte program na večer.

Rutiny, které vás udrží ve formě

Každý týden se zaměříte na jednu část bytu, chcete-li zónu, které se budete důkladněji věnovat. Aby ve zbylých částech bytu nezavládl chaos, je nutné dodržovat denní rutiny. Ty jsou rozděleny na ranní a večerní. Maličkosti, které zachovají řád a ulehčí vám den. Zaberou přibližně 15 minut ráno i večer.


Vše se točí kolem kuchyňského dřezu

Ráno se vzbudíte a v kuchyni vás čeká hromada nádobí. Žádné místo pro nachystání snídaně či svačiny do školy pro vaše ratolesti? S FlyLady se vám to stát nemůže. Mezi jednu ze stěžejních rutin je udržování čistého dřezu. Večer umyjte nádobí nebo naložte myčku a vyleštěte dřez. Ráno vás pohled na čistou kuchyň pohladí na duši dodá vám pozitivní energii na celý den.

Příručka zdarma

Českou podporu tohoto systémového úklidu najdete na stránkách terapiedomova.cz. Je zde i návod, jak začít. 31 kroků je pečlivě připravených, tak aby váš začátek s organizovanou domácností byl co nejjednodušší. Pokud se přihlásíte k odběru e-mailů každé ráno se můžete těšit na každodenního průvodce úklidem.

Poslední bezva rada od nás. Začněte ještě dnes. Podívejte se na jeden z webů, zjistěte, v jaké zóně se právě FlyLady nachází a připojte se. Získáte uklizenou domácnost a vaše okolí pukne závistí, jak vše hravě zvládáte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.