Pokojové rostliny, díky nimž bude každý pokoj ve vaší domácnosti příjemně vonět


Pokojové rostliny, díky nimž bude každý pokoj ve vaší domácnosti příjemně vonět

Chemické osvěžovače vzduchu sice váš dům či byt provoní, ovšem o jejich negativních dopadech na zdraví nemůže být pochyb. To však neznamená, že nemůžeme bez rizika změnit vůni v domě k lepšímu – to je jedna z mnoha věcí, s nimiž nám mohou pokojové rostliny pomoci.

Hoja

Hoja, která se také nazývá voskovou rostlinou nebo porcelánovou květinou, má příjemnou sladkou vůni. Hoya carnosa voní jako čokoláda nebo vanilka, a vůně Hoya kentiana připomíná máslo. Hoya kentiana připomíná máslové aroma. Udržujte rostlinu vlhkou a na listy nevystavujte přímému slunečnímu záření.

Pokojové rostliny, díky nimž bude každý pokoj ve vaší domácnosti příjemně vonět

Pelargónie

Tyto rostliny vydávají různé vůně, když se jich dotknete. A rozmanitost jejich vůní je opravdu působivá: voňavé muškáty mohou vonět jako citrony, čokoláda, růže, zázvor a další. Vyžadují hodně slunečního světla a vlhkou půdu, aby se jim dařilo.


Jasmín

Kromě svých krásných hvězdných bílých květů má tato rostlina krásnou sladkou vůni, která je zvláště patrná během noci. Jasmín roste rychleji, když je vystaven slunečnímu záření, takže ho v létě občas vezměte ven a nechte ji vedle okna orientovaného na jih. Kromě toho udržujte půdu vlhkou, ale ne mokrou.

Kubánské oregano

Kubánské oregano, kterému se také někdy říká mexická máta, není ani oregano, ani máta. Jedná se o krásnou rostlinu se sametovými listy, kterou si můžete vychutnat nejen pro svou příjemnou mátovou vůni, ale můžete ji použít i čerstvou nebo sušenou k vaření. Kubánské oregano roste nejlépe vedle slunečného okna, pokud ji zalévejte přibližně jednou týdně.

Gardenie

Gardenie, které jsou jednou z nejvoňavějších rostlin s výraznou květinovou vůní, mají v srdcích mnoha zahradníků zasloužené místo. Má nádherné bílé květy a lesklé zelené listy, ale může být obtížné se o ni starat. Mezi mnoha podmínkami, které vyžadují, je mírná vlhkost, spíše chladné teploty a spousta světla.

Levandule

I když to není příliš běžná pokojová rostlina, pěstování levandule doma vám může přinést mnoho výhod. Její fialové květy vypadají nádherně a vůně, kterou dává vašemu domu, je těžké neocenit.

Rostlina se navíc často používá v  aromaterapii a může vám pomoci snížit stres. 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..