Jak posílit imunitu v zimě?


Jak posílit imunitu v zimě?
Jak posílit imunitu v zimě?

Obranyschopnost organismu je pro naše zdraví základ a podporovat by se měla celoročně, zejména pak během zimních měsíců. Jak se dá imunita snadno posílit přírodní cestou? Zkuste jednoho ze čtyř pomocníků, kteří vám to trochu usnadní.

Šípek

Oblíbený a velmi bohatý zdroj céčka (vitamin C), který je pro naši imunitu nepostradatelný. Pokud vás přepadne chřipka či nachlazení, rozhodně si dopřejte čaj se šípkem. Mnohem lepšího účinku dosáhnete v podobě sirupů. Tam totiž nedochází k tomu, že by se vitamin C zničil díky tepelné úpravě.

Echinacea

Echinacea, jinak také třapatka nachová se díky svým schopnostem posilovat imunitní systém těší velké oblibě. Využívá se také při některých závažnějších onemocněních, například u rakoviny.


Ženšen

Nejznámější je coby součást asijského léčitelstvím, kde je v podstatě zcela nepostradatelný. Dobré je, když se užívá formou příležitostné kúry, případně jej lze užívat v průběhu celé léčby nemoci. Účinky jsou velmi pozitivní, neboť ženšen je schopen obnovit, fyzickou i psychickou rovnováhu v těle.

Aloe vera

Velmi oblíbená rostlina, která dokáže s naším organismem hotové divy. Nejen, že ho posílí, ale také pročistí. Aloe vera seženete ve formě potravinových doplňků nebo také šťávy (džusu). Pokud jde o doplňky, kde je aloe obsažena, ty jsou schopné tělo očistit od nežádoucích toxinů, jež se v něm pravidelně usazují. Organismus se díky tomu zbaví nepříjemné a zcela zbytečné zátěže, takže bude o hodně odolnější.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..