Předváděcí a repasované notebooky a telefony: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?

Předváděcí a repasované notebooky a telefony: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?
Předváděcí a repasované notebooky a telefony: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?

V některých internetových obchodech se dnes dá narazit na takzvané předváděcí a repasovaná zařízení. Zejména jde o chytré mobilní telefony, notebooky a počítače. Mnozí z vás možná netuší, co si pod těmito pojmy představit, proto na takovéto nabídky ke koupi nereagují a poptávají pouze klasické nové zboží. To je do jisté míry škoda, protože repasovaná a předváděcí technika přináší hned několik zajímavých výhod. Jaké to jsou a proč se vyplatí do repasovaných mobilních telefonů či notebooků a počítačů investovat?

Předváděcí telefony

Každý obchod má snahu zaujmout zákazníky. Když jdete po ulici, jistě se často zastavíte u výlohy, případně zajdete přímo do krámu, kde jsou vystavené vzorové produkty. Jde právě o předváděcí produkty, díky nimž si můžete z detailního pohledu prohlédnout, jak vypadají, respektive jaké mají funkce.

Předváděcí mobilní telefony tedy nejsou dlouhodobě používané, pouze došlo k jejich rozbalení z původního obalu a vystavení někde za výlohou, na výstavě apod. Jsou zcela funkční, nemají žádnou závadu. Před tím, než se posléze dají do prodeje, dojde k jejich vyčištění od prachu a nečistot, aby byly úplně v pořádku.

Výhoda je zřejmá. Tím, že byly vystavené, prodejce je nechce a nemůže nabízet za plnou cenu. Slevy na předváděcí mobilní telefony dosahují minimálně stovek korun, u nejnovějších modelů však lze ušetřit klidně až tisíce korun oproti zabalenému a nevystavovanému zboží.

Tímto způsobem prodává výrobky kupříkladu společnost Digifit, jež garantuje dodání zboží do druhého dne a možnost osobního odběru na adrese provozovny v Praze. V sortimentu jejího zboží naleznete aktuálně třeba populární mobilní telefony Apple iPhone, a to včetně nejnovějších modelů. Tyto chytré telefony obvykle stojí spoustu peněz a řada lidí si je nemůže z finančních důvodů dovolit. Jestliže k nim patříte i vy, pak je pro vás předváděcí telefon mnohem dostupnější záležitostí. Ve zmíněném obchodě dále naleznete ještě výkonné mobilní telefony Samsung Galaxy.

Převáděcí notebooky

Stejné vlastnosti jako výše uvedené telefony mají rovněž předváděcí notebooky a počítače. I zde tedy platí, že při nákupu každého kusu máte možnost ušetřit poměrně dost peněz, než kdybyste zvolili nový, nerozbalený model v běžném obchodě.

Repasované notebooky

U repasovaných přístrojů je situace odlišná. Jde o zařízení, která již byla dříve používaná, většinou někde v kancelářích větších firem. Před prodejem dochází k jejich důkladné kontrole. Opotřebované a vadné součástky jsou opravené, případně nahrazené novými tak, aby byl přístroj opět plně funkční a vydržel minimálně několik let. Také pro repasované notebooky (a stolní PC či mobilní telefony) platí, že na nich výrazně ušetříte, dokonce ještě více nežli u předváděcích modelů. Slevy jdou řádově do desítek procent oproti zcela novým notebookům. Nejlevnější repasované notebooky, které jsou výkonné, se dají pořídit v cenách hluboko pod 10 tisíc korun. A to je jistě velmi lákavé, že?

U repasované techniky se rozhodně nemusíte bát, že se vám za pár dní či týdnů porouchá. A kdyby se tak náhodou přeci jen stalo, máte možnost reklamace. I na repasované notebooky a mobilní telefony se totiž vztahuje minimálně půlroční záruční lhůta, někteří prodejci u vybraných modelů nabízejí dokonce delší nežli ze zákona povinnou šestiměsíční záruku, což jen dokládá, že svým produktům, jež zákazníkům nabízejí, důvěřují.

Jak vidno, předváděcí a repasované mobilní telefony a notebooky nejsou špatnou volbou. A nemusejí být jen pro lidi, kteří mají málo peněz. Ne každý je totiž ochotný třeba za nový notebook platit desítky tisíc korun. Díky repasované technice máte možnost si koupit kvalitní a výkonné mobilní telefony, notebooky a PC za rozumné ceny.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..