Proč nepít kávu s mlékem?


Proč nepít kávu s mlékem?

Káva s mlékem (bílá káva), jsou oblíbenou kombinací, která má své stálé místo na našem jídelníčku a to jak ke snídani, tak v průběhu dne. Někdo je dokonce schopen si na bílé kávě vypěstovat závislost tak, že jí popíjí v podstatě celý den. To však není zrovna to nejlepší, co pro své tělo můžete udělat, neboť když se káva spojí s mlékem, stává se z ní nepřítel vašeho organismu.

Jak káva s mlékem působí?

Často se stává, že ve chvíli, kdy mléko s kávou doputují až do dvanácterníku, začnou ho trápit křeče, trávicí šťávy spolu se žlučí se nemohou posunout dále do střev, takže nás začne zlobit zažívání. Někdy mohou křeče dokonce zapříčinit i problémy s pohybovým ústrojím, to však bývá velmi individuální. Záleží vždy na každém jedinci, jak bílou kávu snáší. Jedna či dvě kávy s mlékem většinou neuškodí. Nejlépe však uděláte, když si dáte samotnou kávu.

Podobně jako káva s mlékem, nedělá tělu dobře ani čaj s mlékem. Mléko totiž v našem těle funguje jako tzv. protijed, protože značně sníží povzbuzující účinky čaje i kávy.

V zásadě byste se měli řídit určitými pravidly stravování, ať jíte cokoliv. Když si třeba dáte polévku, hlavní chod a ještě dort, začne vaše trávicí ústrojí pracovat na trávení dortu, ale maso už tolik zpracovávat nebude, rozhodně ne tak důkladně, jak by bylo potřeba. Proto se snažte jíst střídmě a držet se v jídle jednoduchosti.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákupKomentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..