Šipkový automat – zábava pro celou rodinu


Šipkový automat – zábava pro celou rodinu
Šipkový automat – zábava pro celou rodinu

Trávit celé dny s rodinou nemusí být zrovna jednoduché. Abyste se vyhnuli zbytečné nudě a stresu, je třeba neustále vymýšlet nějakou společnou zábavu. Co takhle zkusit šipky? Hraní šipek v domácím prostředí přinese zábavu nejen dospělým, ale i dětem, jsou-li už odrostlejší. K tomu ale musíte mít alespoň trochu kvalitní terč na šipky.

Rozdíly mezi automatem a běžným terčem

Zdaleka nejoblíbenější formou terče je šipkový automat. Stačí jej namontovat na stěnu v pokoji, zapojit do zásuvky a zvolit některou z možných variant hry. Moderní šipkové automaty umí nabídnout až několik desítek variací her, takže vás rozhodně jen tak rychle neomrzí. Uvidíte, že u terče strávíte klidně i několik hodin denně. Pro některé z vás se házení šipek možná stane doslova drogou. A kdo ví, třeba si brzy budete chtít zahrát nějaký šipkový turnaj, po celé republice se jich pořádá každým rokem stále více. 

Alternativou k automatu jsou pak klasické jednoduché terče, takzvané sisalové. Jejich velkou výhodou je fakt, že k provozu nemusí být v blízkosti zásuvky na elektrický proud, fungují bez elektřiny. Stačí vždy po odházení šipky vyjmout z terče a můžete pokračovat ve hře.

Podle typu terče je nutné zvolit odpovídající šipky. Zatímco pro šipkový automat jsou vhodné hlavně šipky s plastovým zakončením, pro sisalový terč se využívají šipky s kovovými hroty, aby se do nich dobře zabodly.

Co udělat před tím, než začnete hrát

Nezapomeňte na správný distanc při házení šipek na terč. Startovní čára by měla být zhruba 240 centimetrů od terče. Ten je pak vhodné umístit do výšky asi 172 centimetrů od podlahy. Jakmile tyto parametry dodržíte, budete mít prostředí jako praví profesionálové. A hraní šipek si pak maximálně užijete. Správný odstup při házení je důležitý, jedině tak se totiž šipky dobře zabodávají do terče a nevypadávají. 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..