Jak tělo zbavit přebytečné vody?


Jak tělo zbavit přebytečné vody?
Jak tělo zbavit přebytečné vody?

Často se stává, že nás trápí nejen celulitida, ale také nepříjemné otoky. Viníkem bývá většinou přebytečná voda, která se nahromadí v těle a to je pak zcela zbytečně zatěžováno.

Jestliže vaše tělo jeví známky o nadměrném zadržování vody, musíte se jí co nejdříve zbavit. Rozhodně však nikdy neodvodňujte organismus jen kvůli snižování váhy, akorát shozená kila naberete rychle zpět a vaše tělo přetížíte nesmyslným způsobem hubnutí.

Jak se pozná zavodněné tělo?

Podíl vody, tuku a svaloviny v těle se většinou určuje pomocí různých měření. Ta mohou probíhat u dietních poradců, v ordinaci obezitologa či ve vybraných posilovnách. Rovněž můžete zakoupit váhu, která tyto funkce obsahuje.

Co pomůže s odvodněním těla?

Bylinky

U bylinek se musíte zaměřit na ty druhy, jež jsou močopudné. K těm řadíme kopřivu, jitrocel, přesličku, březové listy a kořen lopuchu. Užívat se dá každá bylinka samostatně nebo si z ní nechte namíchat vhodnou bylinkovou směs (kúru) v některé specializované prodejně.


Ovoce a zelenina

S přebytečnou vodou v těle vám může pomoci mnoho druhů ovoce i zeleniny. Jmenujme například jablka, melouny, petržel, celer či mrkev. Skvěle pomohou také ve formě ovocné nebo zeleninové šťávy, nebo si můžete připravit stále oblíbenější smoothie.

Méně solte

Celý den konzumujeme potraviny, které většinou obsahují určité množství soli. Mějte na paměti, že tak kromě soli, kterou sami pokrm osolíte, dostane vaše tělo ještě spoustu solných dávek z různých polotovarů, jako jsou třeba uzeniny, z instantních pokrmů a také z jídel, která si dáte v některém fast foodu.

Lymfa a draslík

Pokud si nejste jisti, že vaše lymfa funguje správně, zajděte si občas na lymfatické masáže. Při odvodnění pomáhají i potraviny obsahující draslík, který z těla odchází. S jeho doplněním si poradí datle, mango, banány a meruňky. Jestliže patříte k lidem, kteří trpí na srdeční potíže, pak se těmto potravinám vyhněte.

Pitný režim

Nedostatek tekutin v těle může vyústit až ve špatný či nedostatečný pitný režim. Je důležité, abyste si dávali pozor, kolik toho vypijete a dodržovali pravidelný pitný režim. Nepravidelný pitný režim totiž může způsobovat zadržování vody v těle, které se začne zavodňovat.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..