Ty nejlepší babské rady, které můžete dostat!

Ty nejlepší babské rady, které můžete dostat!

Ty nejlepší babské rady, které můžete dostat!

Jak na domácnost?

Rezavé nože

Pokud vás trápí rez na ostří vašich nožů, je to naprosto jednoduché. Prostě je zapíchněte přes noc do cibule a nechte se překvapit. Cibulová šťáva totiž dokáže zázraky a do rána je všechny odstraní.

Jedlá soda

Ve všech podobách je jedlá soda kouzelníkem na poli úklidových prostředku. Pomůže lépe vyprat vaše prádlo, dodat lesk vašim oknům či dokonce dokáže pročistit odpady v domácnosti. Navíc v kombinaci s octem máte skvělý multifunkční čisticí prostředek!

Vosk

Pokud vás trápí vrzající panty na dveřích, zapalte si svíčku. Ne, nejedná se o žádný rituál, ale jednoduše o vosk. Naneste ho trochu na vrzající panty či zaseklé kolejnice a v okamžiku je po problému!

Jak na obtížný hmyz?

Domácí repelent

Jídlo ochráníte poklopem, domácnost síťkami do oken nebo do dveří. Ale jak ochránit sami sebe? Vyrobte si svůj repelent. Litrem vroucí vody přelejte balíček rozmarýnu. Po vychladnutí už jen stačí přidat lžíci vinného octa a zázrak je na světě!

Štípance

Pokud se přeci jenom stane, že váss otravný hmyz štípne, stačí na ránu přiložit plátek cibule či okurky. Na zchlazení je nejlepší místo potřít tvarohem a jogurtem.


Moli

Levandule je od pradávna čarodějka nejenom na poli odvodnění těla či na zklidnění. Její libá vůně ale moc nevoní hmyzu, a to hlavně molům. Proto je nejúčinnější ochranou vašeho šatníku malý svazek této rostliny, pověšený mezi oblečením.

Co najdete na zahrádce?

Máta

Má mnoho účinku. Zklidňuje žaludek, je skvělá při nachlazení. Připravte si čaj z máty, řebříčku a meduňky. Tento bylinný koktejl je doslova balzámem na duši a na celkový klid.

Ty nejlepší babské rady, které můžete dostat!

Zázvor

Nejlepší pomocník při uvolnění dutin. Jeho šťávu společně s vodou povařte, namočte do ní kapesník a přiložte na dutiny.

Tymián

Tuhle bylinku můžete použít nejenom jako koření, ale také pomocníka při inhalaci. Tymián svařte s heřmánkem a vodou, louhujte deset minut a poté inhalujte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.