Jak udělat vanilkové rohlíčky?

Jak udělat vanilkové rohlíčky?

Jak udělat vanilkové rohlíčky?

Vanilkové rohlíčky jsou mezi cukrovím naprostou klasikou, proto nikdy nesmí na Vánoce chybět. Jakmile se do přípravy rohlíčků pustíte, mějte na paměti, že vždy musíte volit vanilkový cukr a nikoliv vanilinový, neboť ten obsahuje pouze umělé vanilkové aroma, zatímco ten vanilkový je plný opravdové vanilky.

Co budete na přípravu vanilkových rohlíčků potřebovat?

  • 300 g hladké mouky
  • 30 g moučkového cukru
  • 200 g másla
  • 100 g mletých vlašských ořechů
  • 2 žloutky
  • Moučkový a vanilkový cukr na obalování (zhruba 150 g celkem)

Mouku s moučkovým cukrem prosejte na vál či do mísy, přidejte nakrájené změklé máslo, mleté ořechy a žloutky. Postupně začněte všechny suroviny zpracovávat a vytvořte z nich jemné hladké těsto, které zabalte do potravinové fólie a dejte do lednice, aby se minimálně 1 hodinu chladilo.


Z odpočatého a vychlazeného těsta vytvarujte váleček, který bude mít průměr 2 centimetry, a odkrajujte z něj stejně velké dílky, které stočíte do tvaru rohlíčku, případně můžete použít silikonovou formu na rohlíčky a kousky těsta do ní natlačit.

Vytvarované rohlíčky naskládejte na plech vyložený pečícím papírem a vložte do trouby předehřáté na 160°C. Pečte 12 až 18 minut, záleží na typu trouby. To samé platí i tehdy, kdy použijete formu na rohlíčky. Po upečení nechte zchladnout a teprve potom obalujte ve směsi moučkového cukru s vanilkovým. Můžete obalit i horké, ale tak se na cukroví nabalí zbytečně velké množství cukru.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..