Jak vybrat pilník na nehty?


Jak vybrat pilník na nehty?
Jak vybrat pilník na nehty?

Výběr správného pilníku není jednoduchý. Na trhu najdete papírové, skleněné či kovové s různými hrubostmi. Co je dobré o pilníku vědět?

Kovové pilníky

Přestože jsou považovány za téměř nezničitelné a vypadají, že vydrží všechno, není to tak. Pravdou je, že se kovový pilník velmi rychle obrousí a navíc na něm zůstávají mikroorganismy. To je také důvod, proč už se netěší takové oblibě. V současnosti se většinou využívají jako součást manikúry na cesty.

Skleněné pilníky

Oproti kovovým pilníkům mají mnohem delší životnost a bezproblémovou údržbu. Jejich cena je sice vyšší, ale je to vyváženo jejich kvalitou. Nevhodné jsou pro gelové nehty, a také pro nehty z akrylu.


Papírové pilníky

Pro péči o nehty je papír tím nejvhodnějším materiálem. Pilníky z papíru jsou velmi příjemné a patří k těm nejlepším. Jsou skvělé, když chcete zkracovat či upravovat přírodní nehty. K jejich výhodám patří vyvážený poměr ceny a výdrže.

Jak vybrat správný pilník?

U papírového pilníku je důležité číslo, kterým se označuje hrubost daného pilníku, což je důležitější než jeho vzor či barva. Čím je číslo vyšší tím je pilník jemnější. Chcete-li upravovat opravdu měkké a křehké nehty, snažte se, aby byl pilník co nejjemnější.

  • Velmi odolným nehtům vyhovuje hrubost kolem 100.
  • Normální nehty ošetřete pilníkem s hrubostí 120.
  • Pro křehké a jemné nehty si pořiďte pilník s hrubostí mezi 160 až 180.
  • Na vyrovnání povrchu nehtů a pro lesk je dobré používat pilníky s hrubostí 240 a více.

Když si budete kupovat nový pilník, je dobré, aby měl dvě strany hrubosti. Jedna strana s vyšší hrubostí se postará o zkrácení nehtů, tou jemnější stranou nehet zarovnáte a zároveň zaoblíte hrany, aby nedocházelo k jejich zatrhávání a nebyly zbytečně ostré.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..