Vyrazte si užívat podzim perfektně připravení – v outdoorovém oblečení Fjällräven


Podzim je, pokud jde o naše oblečení do přírody, nejnáročnější na jeho výběr. Počasí bývá nevyzpytatelné, rozdíly teplot mezi ránem, dnem a večerem či nocí jsou extrémnější. Abychom mohli vyrazit do krásné podzimem probarvené přírody skutečně kdykoliv a za každého počasí, potřebujeme dobrého partnera do podzimní nepohody – tím je značka outdoorového oblečení a vybavení Fjällräven.

Fjällräven – to je outdoorová móda s vyššími principy

Značka Fjällräven patří mezi nejznámější švédské značky obecně a každý outdoor kousek je testován v drsné severské krajině. Výrobky značky zpříjemňují pobyt v přírodě již od roku 1960, kdy tehdy 24letý Åke Nordin založil stejnojmennou společnost a pustil se do výroby vysoce odolného outdoorového oblečení, které se vyrábí se všemi ohledy na lidi, zvířata i životní prostředí. Dodnes se značka drží filozofie, přivést co nejvíce lidí do přírody a současně přírodu trvala udržet.

Materiály, které neškodí a odolávají

G-1000

Fjällräven je značkou, která, i pokud jde o výběr materiálů, vždy čerpá inspiraci z přírody a jeho výběr podřizuje trvale udržitelnému rozvoji. Základním materiálem je tzv. G-1000. Tento materiál se používá pro outdoorové bundy i outdoorové kalhoty. Jde o tkaninu vyrobenou z 35 % bavlny a z 65 % polyesteru. Užitné vlastnosti potřebné pro outdoor oděvy pak této tkanině dává tzv. Grónský vosk. Ten dělá materiál vhodným i do nepříznivých klimatických podmínek a při správné péči se oděv stává velice trvanlivým.

Vlna

Dalším top materiálem na oděvech Fjällräven je vlna. Používá se Merino i Brattlands. Obvykle jde o vlnu z přebytků a recyklovanou. Většina vlny má dohledatelný původ. Dováží se z Austrálie, Nového Zélandu, nebo se používá švédská vlna.

Eco-Shell

Eco-Shell odolává větru i vodě a nabízí skutečně skvělé vlastnosti. Vodní sloupec je 20 000 až 30 000 mm, přitom outdoorové bundy i kalhoty si zachovávají prodyšnost 20 000 až 26 000 g/m/24 h. Jde o novou generaci tzv. hardshellového materiálu vyrobeného z recyklovaného polyesteru s impregnací bez použití látek, které škodí životnímu prostředí, tedy flurokarbonů. Vyrábí se jako dvojvrstvý a třívrstvý. Je strečový, díky čemuž umožňuje komfortní pohyb i při náročnějších pohybových aktivitách.

Bergshell

Berghshell je dalším zajímavým materiálem firmy Fjällräven. Nejde jen o značku, ale o skutečně nově vyvinutý materiál z recyklovaného nylonu s TPU laminováním až na vodní sloupec 10 000 mm. Má až neuvěřitelnou odolnost vůči protržení a roztržení, a to zejména díky velice inovativním technikám tkaní. Tento materiál se dnes používá například na voděodolné outdoorové batohy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákupKomentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..