Co způsobuje tik v oku?


Co způsobuje tik v oku?
Co způsobuje tik v oku?

Tik v oku se může objevit prakticky kdykoliv a u kohokoliv. Někdy za to mohou určité faktory, které souvisí s naším každodenním režimem, ale také to bývá známka toho, že se v našem těle děje něco špatného (například neurologická onemocnění).

Co může tik v oku znamenat?

  • Jeden z prvních projevů roztroušené sklerózy.
  • První příznak Parkinsonovy choroby.
  • Projev vyčerpání.
  • Známka nedostatku hořčíku v těle.
  • Důsledek nedostačujícího spánkového režimu.

Často se na vzniku tikové poruchy podepisuje vrozená či dědičná vývojová porucha, která se může projevit až v pokročilejším věku, po zánětu mozku, úrazu hlavy, prodělané mozkové příhodě či otravě kysličníkem uhelnatým.


Jak lze zmírnit příznaky?

Léčba není jednoduchá, zejména u tiku, který nesouvisí s nějakým onemocněním. Pro začátek je nutná změna životního stylu, kdy prvním krokem může být třeba to, že začnete pravidelně odpočívat a dopřejete si dostatek kvalitního spánku. Pomoci můžou také různé doplňky stravy, jako jsou omega-3 mastné kyseliny. Léky se většinou nasazují až u těžších forem onemocnění.

  • Na křeče pomáhá hořčík, buď rozpustný v tabletách, obsažený v minerálních vodách či v potravinách. Vysoký obsah hořčíku najdete třeba v mandlích, banánech a celozrnném pečivu.
  • Cukání může zmírnit také vitamin B, který je nejvíce obsažen v rybím tuku a pivovarských kvasnicích. Ty se prodávají ve formě Pangaminu.

To, co je pro vaše oči zcela nepostradatelné, jsou bezesporu oční kapky. Oči potřebují vláhu, aby nebyly suché a nedocházelo k různým komplikacím, jako je právě tik v oku. Vyberte si takové, které vám budou nejlépe vyhovovat.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..