5 technik, jak uklidnit své dítě, když vytrvale pláče


Netrvá dlouho a máte pocit, že jste vyzkoušeli všechno, abyste zabránili tomu, aby vaše dítě plakalo a usnulo. Možná máte několik „zaručených“ metod, na které přísaháte, ale jednoduše přestaly fungovat. Existuje několik osvědčených metod, jak pomoci vašemu dítěti usnout.

5 technik, jak uklidnit své dítě, když vytrvale pláče

Zkuste masáž obličeje

Jemně pomocí prstů jemně masírujte obličej dítěte pomocí malých pohybů. Začněte palci nad ústy dítěte a hladte směrem dolů k čelisti. Opakujte od středu brady směrem k čelisti. Dále můžete palec sesunout shora nad spánky směrem k jejich nosu a přes čelo.

Hlaďte je přes obličej bavlněnou plenkou

Přejetím lehkou tkaninou po tváři dítěte, ho můžete ukonejšit ke spánku. Je to proto, že lehký lechtavý dotek na tváři dítěte, jako je jeho hlava, čelo nebo most nosu, může být pro ně velmi uklidňující. Je však důležité si uvědomit, že všechny děti jsou odlišné a některá mohou být touto akcí zneklidněna.

Vyzkoušejte metodu „dvoupísmenného slova“

Možná zjistíte, že používání zvuků jako „oomm“, „hhmm“ a „ššššííí“ vám může pomoci uklidnit vaše malé dítě. Mají uklidňující účinek, protože tyto jemné zvuky mohou znít jako krev matky, která koluje kolem její dělohy, a proto se doporučuje opakovat je asi 80krát za minutu (stejně jako průměrná srdeční frekvence dospělých).

Pusťte vodu

Můžete zkusit nechat vodu vytékat z kohoutku a zároveň držet své dítě poblíž dřezu. Tento tip funguje podobně jako bílý šum tím, že vytváří zvukovou deku, která snižuje náhlý alarmující zvuk, jako je bouchnutí dveří.


Buďte hluční

Na rozdíl od toho, co si možná myslíte, jsou některá miminka uvolněná zvuky a vibracemi kolem nich. Takže dělat domácí práce, jako je vysávání, a další věci, které obecně vytvářejí hluk, jim mohou pomoci konečně usnout. Můžete také zkusit použít okolní zvuky, jako je ventilátor ve stejné místnosti jako oni, protože rytmický hluk jim může také pomoci uvolnit se ke spánku. Vysavač, digestoř apod. Připomínají hučení krve v placentě. Známé zvuky mimiko uklidní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákupKomentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..