Jak na krásné pravidelné kudrlinky: Curly girl metoda


Jak na krásné pravidelné kudrlinky: Curly girl metoda

Přirozeně vlnité vlasy jsou krásné. Někdy však může být složité upravit je tak, aby vypadaly dobře. S trochou cviku se však snadno naučíte tuto metodu, díky které vaše vlasy budou vypadat jako byste právě odešla z kadeřnictví.

Základní pravidla

Bohužel se nelze obejít bez pár důležitých pravidel, které zajistí oslnivý vzhled vašich kadeří. Jakmile se však naučíte tyto zásady dodržovat, budete mít zpola vyhráno. Mezi základní pravidla pro péči o vlnité vlasy patří:

  • nepoužívejte žádnou vlasovou kosmetiku s obsahem silikonu či síranů;
  • vyhněte se používání teplé kulmy, i při sušení vlasů používejte raději nižší teplotu;
  • po umytí vlasy nebalte do ručníku, nechte je raději uschnout volně.

Jak na to?

Před tím, než se do této metody pustíte, je dobré vlasy hloubkově vyčistit, aby se zbavily vlasových produktů. Poté je většinou dobré přistoupit k takzvanému cowashingu. Vše spočívá v nanášení kondicionéru. V první fázi kondicionérem vlasy umyjete, v té druhé ho pak vpracujete do délek vlasů. Pak přichází čas na pročesání. Ideální je hřeben se širokými zuby či prsty. Pro vzhledné vlny nikdy vlasy nečesejte v suchém stavu. Po rozčesání by měl kondicionér ve vlasech ještě alespoň 5 minut zůstat.

Technika Curly girl

To nejsložitější je následné mačkání vlasů. To se provádí hlavou dolů, důležité je, aby se kondicionér ve vlasech prolnul s vodou. Proto byste při mačkání měli mít v dlaních trochu vody. Další možností je takzvaná misková metoda, která se hodí pro vlasy, které potřebují důkladnou hydrataci. Poté, co vlasy dostatečně promačkáte, přichází na řadu opláchnutí. To by mělo probíhat studenou vodou, záleží na vás, kolik kondicionéru chcete ve vlasech nechat. Čím sušší vlasy, tím více hydratace potřebují. Pak už stačí pouze přistoupit ke stylingu, ať už zvolíte gel, pěnu či krém.


Curly girl metoda obsahuje mnoho různých pojmů, které byste si měli osvojit, pokud se chcete o své vlasy starat co nejlépe. Nabízí se mnoho různých metod, jak si své kudrliny upravit, proto se nebojte bádat a objevovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákupKomentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..