Jak na suchou pokožku hlavy? Zaručené tipy, které opravdu fungují

Jak na suchou pokožku hlavy? Zaručené tipy, které opravdu fungují
Jak na suchou pokožku hlavy? Zaručené tipy, které opravdu fungují

Suchá pokožka hlavy není nic neobvyklého. Naopak jde o poměrně častý problém, který trápí spoustu lidí. Jen málokdo si však s ustavičným vysoušením a nadměrným svěděním dokáže poradit. Pokud do této skupiny patříte, vezměte si k srdci následující tipy a doporučení. Prozradíme vám, jak o pokožku hlavy správně pečovat a předcházet snížení přirozené produkce kožního mazu.

Proč k vysoušení pokožky na hlavě dochází?

Než se pustíte do nápravy, udělejte si jasno v příčině problému. Stejně jako v případě jakéhokoliv jiného onemocnění je vhodné soustředit síly zejména na prevenci a nikoliv na řešení následků. Obvyklým důvodem vysoušení a svědění je nedostatek kožního mazu.

K nejčastějším příčinám suché pokožky hlavy patří ekzém či jiné kožní onemocnění, nevhodná skladba jídelníčku (nedostatek vitamínů a minerálů), působení vnějších vlivů (např. působení chladu a sucha), ale také příliš časté mytí hlavy, používání nevhodného šamponu či jiných přípravků s obsahem alkoholu a dalších dráždivých složek.

Jak na suchou pokožku hlavy? Zaručené tipy, které opravdu fungují

Nadměrné vysoušení pokožky je doprovázeno svěděním, zčervenáním i bolestivým podrážděním. U některých pacientů může urychlit padání vlasů. Klíčem k nápravě je obnova přirozené vlhkosti neboli hydratace.

5 pravidel pro prevenci vysoušení a svědění

Dbejte na dodržování pitného režimu. Průběžné doplňování vody má na pokožku inklinující k vysoušení velmi pozitivní vliv. Vyhýbejte se však nápojům s obsahem cukru – mnohé studie prokázaly, že nadměrné množství cukru způsobuje vznik lupů.

  1. Zařaďte do svého jídelníčku potraviny s vysokým obsahem esenciálních mastných kyselin. K nejlepším zdrojům patří vlašské ořechy, konopný olej, listová zeleniny, lněná, maková a mnohá další semena.
  2. Omezte konzumaci alkoholu a kávy či jiných nápojů s obsahem kofeinu. Vaší pokožce rozhodně neprospívají.
  3. Nemyjte si vlasy horkou vodou, která je jednou z příčin vysychání. Oplachujte si je pod proudem studené nebo vlažné vody.
  4. Vyhýbejte se vlasovým produktům s obsahem dráždivých látek. Udělejte si na polici místo pro kvalitní kosmetiku na suchou pokožku.

Dopřeje své pokožce příjemnou olejovou masáž

Jednou z možností, jak pokožku zvlhčit a zmírnit projevy vysoušení, je teplá olejová masáž. Velmi dobrých výsledků dosáhnete pomocí olivového nebo kokosového oleje. Kúrou posílíte krevní oběh vlasových folikulů, povzbudíte přirozenou tvorbu kožního mazu a doplníte chybějící výživu.

Dodržujte tento postup:

  • Na celé ploše pokožky hlavy rozmasírujte teplý kokosový nebo olivový olej (měly by stačit 2-3 lžíce).
  • Nechte působit po dobu jedné až dvou hodin (vlasy zabalte do ručníku).
  • Důkladně olej spláchněte z hlavy a použijte šetrný šampon.

Optimální frekvence je jedna až dvě masáže týdně v době, kdy se stav pokožky zhorší oproti normálu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..