Jak pomáhá třezalka?


Jak pomáhá třezalka?
Jak pomáhá třezalka?

Ochlazení a kratší denní světlo bývá často příčinou různých podzimních chmur a nezvyklé únavy, často nás také přepadají deprese, vzhledem k tomu, že je ráno delší tma, večer je dříve tma a přes den většinou pod mrakem.

Mezi nejlepší bylinky, které dokážou pomáhat při neklidu, pocitu úzkosti a dalším depresivním stavům, patří třezalka tečkovaná. Lékaři v Německu dokonce třezalku předepisují při lehčích stavech depresí místo klasických léků (antidepresiv), samozřejmě pouze u lehčích forem. S třezalkou je nutné zacházet opatrně a striktně dodržovat návod na užívání, jinak si s ní můžete spíš uškodit než pomoci.


Čaj z třezalky

Když už Vás nějaký ten splín dostihne, zažeňte ho bylinkovým čajem. Do hrnku nasypte 1 vrchovatou lžičku třezalkové nati, zalijte 250 ml vroucí vody, zakryjte talířkem a nechte 10 – 15 minut louhovat.  Tento čaj pijte nejlépe třikrát za den, vždy vlažný po dobu 3 týdnů. Začnete se cítit mnohem lépe, budete klidnější. Pokud si chcete ještě vylepšit náladu, je dobré do třezalky přidat vanilku, skořici či med.

Je důležité mít na paměti, že třezalka je fototoxická, takže není dobré po dobu jejího užívání, trávit příliš mnoho času na přímém slunci, pokud je to jen trochu možné, vyhněte se mu úplně, dokud třezalku pijete.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..