Jak vybrat krmivo pro psy, aby váš mazlíček nestrádal?


Začali jste se mnohem více zajímat o to, co podáváte svému pejskovi za granule? Všimli jste si toho, že složení příliš levných krmiv je naprosto nevhodné a nedostačující? I vy si kupujete stravu, která je vyvážená a plná vitamínů? Stejně tak byste měli přemýšlet i v případě, pokud hledáte krmivo pro psy. V následujících řádcích vám prozradíme, na co byste si měli dávat pozor, co všechno je nezbytné zohlednit a kde nakupovat.

Maso je složka číslo jedna

V první řadě si dávejte záležet na tom, aby granule pro psy obsahovaly z co největší části maso. Jedná se totiž o bílkoviny z živočišných zdrojů. Velice důležitá je i jeho forma, přičemž narazíte na maso buď sušené, nebo čerstvé. Pochopitelné je, že druhá zmíněná varianta je mnohem přijatelnější. Jestliže je ve složení uvedeno dehydrované kuřecí maso, potom se jedná o sušený stav.

Zjistěte si přesné složení

Stačí si vzít do rukou nejlevnější krmivo pro psy a hned na něm vidíte rozdíly oproti kvalitním alternativám. Víte, jaký je rozdíl mezi masovou, drůbeží a kuřecí moučkou? Zjišťovali jste někdy, jestli je vhodnější drůbeží tuk, nebo kuřecí tuk? A jak je to s rybím a lososovým tukem? Pokud mají granule opravdu hodnotné složky, výrobce se jimi pochlubí, a tak deklaruje přesně to, co v granulích je. Čím přesněji je složení popsané, tím lépe pro vás, neboť je to ukazatel toho, že se výrobce nestydí za to, co do krmiva dává.

Pozor na proteinové přídavky

Opravdu kvalitní krmivo pro psy by nemělo obsahovat bílkoviny z rostlinných zdrojů, jejichž úkolem je navýšit obsah bílkovin. Výrobce tím chce vyrovnat nižší podíl masa. Jakmile je tedy v seznamu uvedeno něco jako kukuřičný lepek, rýžový protein či hrachový protein, vyhněte se takovým granulím.

Hledáte granule pro psy, jež vašemu psovi zachutnají, ale zároveň mu dodají dostatek energie? Podívejte se do nabídky e-shopu Fera24.cz.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..