Jak vypadá prima židle do kanceláře?


Jak vypadá prima židle do kanceláře?

Povolání, u nichž musíte trávit většinu dne vsedě, je dnes velká spousta. Proto je tak důležité doplňovat pohyb nejrůznějšími sportovními aktivitami, jež lidé dříve neprovozovali, a vybrat si správnou židli. Minimalizujete tím následky neustálého sezení na zdraví.

Jak vám může osmihodinové sezení uškodit? Různě. Nadváha, bolesti zad, bolesti hlavy, bolest za krkem, zhoršený zrak z neustálého koukání na blízko, ztuhlé celé tělo. Proti obezitě a zhoršenému zraku sice dobře vybrané kancelářské židle bojovat nedokážou, ovšem proti ostatním neduhům ano.

Židle do kanceláře je jiná než jídelní nebo konferenční židle

Doby, kdy lidé v kancelářích seděli na klasických židlích, jsou naštěstí dávno pryč. Jestli i vy takovou máte, hned s ní pryč. Jídelní stoly, čekárny u lékaře či konferenční místnosti si zaslouží obyčejné židle, ne vaše kancelář. V kanceláři byste měli mít kancelářské křeslo.

Podle čeho vybrat nejlepší křeslo do kanceláře? Mělo by být co nejvíce nastavitelné. Čím více možností nastavení (sklon opěrátek, výška sedáku atd.) nabízí, tím lépe si ho přizpůsobíte své postavě. Pamatujte také na to, že židle by měla vždy odpovídat typu postavy. Děti potřebují dětské židle, člověk s váhou 100 kg masivní křeslo, drobná žena klidně menší křesílko.

Materiál si vyberte dle vlastních preferencí

Co se týče materiálů, spousta lidí sahá po kožence s myšlenkou, že působí luxusně. Ve finále byste ale mohli být zklamaní. Koženka se za horkých letních dnů nepříjemně lepí k vašim holým nohám a také se po čase začne loupat. Lidé si proto chválí zejména prodyšné textilní židle. Umožňují vaší kůži dýchat a materiál má delší životnost. Konečná volba je ale pochopitelně jenom na vás.

A kolik vás taková kvalitní kancelářská židle bude stát? Nemusí to být majlant. Nahlédněte do e-shopu Primazidle.cz. Najdete tam židle za dva tisíce, avšak i za deset. Investujte částku úměrnou době, již trávíte vsedě na křesle.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..